شباهت سوالات کنکور تیر 1402 با آزمون های گزینه دو


شباهت سوالات کنکور تیر 1402 با آزمون های گزینه دو

مشابهت و مطابقت با سوالات کنکور از مهم ترین ویژگی های یک آزمون آزمایشی معتبر در پایه دوازدهم است. عملاً یکی از مهم ترین اهداف شرکت در آزمون آزمایشی برای داوطلبان کنکور، تجربه سوالاتی در سطح آزمون سراسری و کسب آمادگی  کامل برای مواجهه با آن است.

در میان موسساتی که کنکور آزمایشی برگزار می کنند، کیفیت سوالات متفاوتی وجود دارد. برخی از آزمون ها نیز در برخی سال ها، مشابهت نسبی با کنکور سراسری دارند، اما گزینه دو تنها موسسه ای است که در طول سالیان متوالی، هر ساله با ارائه گزارشی دقیق و مستند اعلام کرده است که در مجموع سه گروه آزمایشی ریاضی، تجربی و انسانی میانگین حدود 74.3% مشابهت با کنکور سراسری داشته است. این موضوع نتیجۀ همکاری با هیات علمی خبره و مجرب، طراحی فرآیندهای استاندارد برای طراحی و نظارت بر سوالات و در مجموع تخصص در طراحی سوال استاندارد در گزینه دو است.

  گزارش تفصیلی به صورت موردی و مصداقی مشابهت با کنکور تیر 1402 به شرح ذیل است.

مشابهت سوالات کنکور تیر 1402 ریاضی

مشابهت سوالات کنکور تیر 1402 تجربی

مشابهت سوالات کنکور تیر 1402 انسانی

گزارش کلی مشابهت 74.3٪‏


تاثیر کیفیت سوالات آزمون آزمایشی بر عملکرد داوطلب

موسسه آموزشی فرهنگی گزینه دو که بدون شک از نخستین موسسه های برگزارکنندۀ آزمون های آزمایشی کشوری است همواره کوشیده  است تا با بهره گیری از توانمندی علمی گروهی از برجسته ترین دبیران و اساتید، طرح پرسش های جدید، تألیفی، نوآور و متنوع را در دستور کار خویش داشته باشد. همین خصوصیت سبب تشابه پرسش های آزمون های گزینه دو با پرسش های آزمون سراسری و نیز برتری و امتیاز آزمون های این موسسه نسبت به آزمون های سایر مؤسسات شده است. بسیاری از داوطلبانی که در آزمون های آزمایشی موسسه گزینه دو شرکت کرده اند، پس از حضور در آزمون سراسری این قضاوت را ارائه داشته که سطح کیفی آزمون های گزینه دو آنان را برای رویارویی با پرسش های آزمون سراسری آماده نموده و در جلسۀ کنکور، دشواری پرسش ها آنان را غافلگیر نکرده است.

شما هم می توانید جهت آمادگی برای شرکت در کنکور 1403 از آزمون های گزینه دو و خدمات طلایی ویژه آنها استفاده کنید. معرفی کامل این خدمات به همراه لینک ثبت نام در مطلب آزمون های داوطلبان کنکور 1403 آمده است.

گزارش تطبیق آزمون های گزینه دو با کنکور چگونه آماده می شود؟

مؤسسۀ آموزشی- فرهنگی گزینه‌دو مفتخر است که به‌صورت کاملاً مستند و دقیق اعلام نماید آزمون‌های آزمایشی برگزارشده در سال تحصیلی 1402- 1401 ویژۀ داوطلبان تیر 1402، مشابهت و قرابت بسیار زیادی با آزمون سراسری تیر 1402 داشته است. این موضوع حتی با وجود حذف درس‌های عمومی از کنکور سراسری و صرفاً تطبیق سؤالات درس‌های اختصاصی کنکور با آزمون‌های آزمایشی گزینه‌دو و از طرفی تغییر قابل‌توجه در مدل سؤال‌های کنکور در برخی درس‌ها مانند ریاضی، همچنان به‌وضوح قابل‌مشاهده است.

برای ارائه گزارش آماری دقیق  و مستند، پرسش‌های آزمون سراسری تیر سال 1402 یک‌به‌یک و با دقت فراوان توسط مسئولین گروه‌های درسی و مدیران دپارتمان‌ها در واحد آموزش مؤسسه، با پرسش‌های 26 مرحله آزمون‌های آزمایشی ویژه داوطلبان تیر 1402 گزینه‌دو مورد بررسی و تطابق قرار گرفته‌اند تا موارد مشابه استخراج گردند.

شایان توجه است که تعداد قابل‌توجهی از پرسش‌های آزمون‌های آزمایشی گزینه‌دو در سال گذشته، عیناً در آزمون سراسری مورد پرسش قرار گرفته‌اند که موارد تطابق عینی از طریق کانال‌های رسمی و اینستاگرام مؤسسه منتشر خواهد شد.

برای آگاهی بیشتر، گزارش تفصیلی بررسی تطابق سؤالات به‌صورت موردی و مصداقی آماده شده و از طریق همین صفحه قابل دسترسی است. در این گزارش پرسش‌های دارای تطابق، به‌صورت کاملاً مستند در کنار پرسش‌های آزمون سراسری قرار گرفته‌اند.


4 ماه قبل  

تعداد مشاهده 13094