شباهت سوالات کنکور 1400 با آزمون های گزینه دو


شباهت سوالات کنکور 1400 با آزمون های گزینه دو

مشابهت و مطابقت با سوالات کنکور از مهم ترین ویژگی های یک آزمون آزمایشی معتبر در پایه دوازدهم است. عملاً یکی از مهم ترین اهداف شرکت در آزمون آزمایشی برای داوطلبان کنکور، تجربه سوالاتی در سطح آزمون سراسری و کسب آمادگی  کامل برای مواجهه با آن است.

در میان موسساتی که کنکور آزمایشی برگزار می کنند، کیفیت سوالات متفاوتی وجود دارد. برخی از آزمون ها نیز در برخی سال ها، مشابهت نسبی با کنکور سراسری دارند. اما گزینه دو تنها موسسه ای است که در طول سالیان متوالی، هر ساله با ارائه گزارش کامل اعلام کرده است که در مجموع سه گروه آزمایشی ریاضی، تجربی و انسانی میانگین حدود 80% مشابهت با کنکور سراسری داشته است. این موضوع نتیجۀ همکاری با هیات علمی خبره و مجرب، طراحی فرآیندهای استاندارد برای طراحی و نظارت بر سوالات و در مجموع تخصص در طراحی سوال استاندارد در گزینه دو است.

در ادامه می توانید گزارش شباهت آزمون های گزینه دو با کنکور 1400 را مشاهده کنید.

مشابهت سوالات کنکور 1400 ریاضی

مشابهت سوالات کنکور 1400 تجربی

مشابهت سوالات کنکور 1400 انسانی

گزارش کلی مشابهت 78.2٪‏


تاثیر کیفیت سوالات آزمون آزمایشی بر عملکرد داوطلب

موسسه آموزشی فرهنگی گزینه دو که بدون شک از نخستین موسسه های برگزارکنندۀ آزمون های آزمایشی کشوری است همواره کوشیده  است تا با بهره گیری از توانمندی علمی گروهی از برجسته ترین دبیران و اساتید، طرح پرسش های جدید، تألیفی، نوآور و متنوع را در دستور کار خویش داشته باشد. همین خصوصیت سبب تشابه پرسش های آزمون های گزینه دو با پرسش های آزمون سراسری و نیز برتری و امتیاز آزمون های این موسسه نسبت به آزمون های سایر مؤسسات شده است. بسیاری از داوطلبانی که در آزمون های آزمایشی موسسه گزینه دو شرکت کرده اند، پس از حضور در آزمون سراسری این قضاوت را ارائه داشته که سطح کیفی آزمون های گزینه دو آنان را برای رویارویی با پرسش های آزمون سراسری آماده نموده و در جلسۀ آزمون، دشواری پرسش ها آنان را غافلگیر نکرده است.

شما هم می توانید برای آمادگی کامل کنکور 1401 از آزمون های گزینه دو و خدمات طلایی ویژه آنها استفاده کنید. معرفی کامل این خدمات به همراه لینک ثبت نام در مطلب آزمون های داوطلبان کنکور 1401 آمده است.

گزارش تطبیق با کنکور چگونه آماده می شود؟

موسسه گزینه دو مفتخر است که به صورت کاملاً مستند اعلام نماید آزمون های آزمایشی برگزارشده توسط این موسسه در سال تحصیلی 1400-1399نزدیک ترین مشابهت ها را با آزمون سراسری 1400 و رویکردهای موجود در آن داشته است. برای ارائۀ آمار دقیق و مستند، پرسش های آزمون سراسری سال 1400 یک به یک و با دقت فراوان توسط گروه های درسی و کارشناسان متخصص هیأت علمی در واحد آموزش موسسه با پرسش های 25 مرحله آزمون های آزمایشی ویژۀ داوطلبان 1400 (شامل 19 مرحله آزمون های آزمایشی ضمن سال 1400-1399و 6 مرحله آزمون های آزمایشی طرح گام اول 99 (تابستان 99)) مورد تطبیق و بررسی قرار گرفته تا نمونه های مشابه استخراج گردند. این مشابهت ها در همۀ زمینه ها شامل مشابهت موضوعی، محتوایی، مفهومی و حتی مشابهت های عینی است. یعنی تعداد قابل ملاحظه ای از پرسش های آزمون های آزمایشی گزینه دو در سال گذشته، در آزمون سراسری  عیناً مورد سوال قرار گرفته اند. لازم به ذکر است که برخی از این پرسش ها کاملاً ابتکاری بوده و برای اولین بار در آزمون های گزینه دو مطرح شده اند و پس از آن، در آزمون سراسری نیز مورد پرسش واقع شده اند؛ یعنی داوطلبان آزمون های گزینه دو  با این سبک پرسش های جدید زودتر از بقیه مواجه شده اند.

ایدۀ حاکم بر روال طراحی آزمون های گزینه دو این است که اگر داوطلبی در این آزمون ها ثبت نام کند، پس از شرکت در تمام مراحل آزمون ها و بهره مندی از خدمات اینترنتی موسسه نظیر بانک سوال، پیش آزمون آنلاین ، فیلم های آموزشی، جزوات کمک آموزشی و... ، بر عمدۀ نکات و موضوعات کتاب های درسی تسلط داشته باشد و روند طراحی پرسش ها به گونه ای است که سعی می شود تمام مطالب موردنیاز برای آزمون سراسری و موضوعات مورد پرسش در این آزمون، در یک سیر منطقی از داوطلبان پرسیده شود؛ از همین روست که به صورت مستند ادّعا می شود داوطلبی که در آزمون های گزینه دو شرکت کرده باشد، در جلسه آزمون سراسری با عمدۀ پرسش ها آشناست.

به جهت آگاهی بیش تر شما و ارائه مستندات لازم، گزارش مقایسه ای و تفصیلی تطابق پرسش های آزمون سراسری 1401با آزمون های آزمایشی گزینه دو به صورت موردی و مصداقی آماده شده که بالای همین مطلب ارائه گردیده است. در این گزارش در کنار پرسش های آزمون سراسری، متن پرسش های دارای تطابق، به صورت کامل به همراه گزینه ها و ذکر شمارۀ آزمون و شمارۀ پرسش موردنظر به تفکیک دروس مختلف قرار گرفته اند تا امکان بررسی دقیق تر و مستند مطابقت ها فراهم  باشد.


2 سال قبل  

تعداد مشاهده 23807