راهنمای شرکت در آزمون های آنلاین گزینه دو


راهنمای شرکت در آزمون های آنلاین گزینه دو

آزمون های آنلاین گزینه دو ، آزمون هایی هستند که در اپلیکیشن و نرم افزار بانک سوال هوشمند گزینه دو برگزار می شود و تمام آنچه که برای شرکت در آن نیاز دارید به ترتیب زیر است:

1) یک دستگاه متصل به اینترنت ( موبایل، رایانه، تبلت و ... )

2) ورود به نرم افزار بانک سوال هوشمند گزینه دو

3) قلم و کاغذ چرک ­نویس برای حل سوالات محاسباتی

اما فراموش نکنید که اولین قدم برای شرکت در آزمون های آنلاین و دسترسی به امکانات بانک سوال، ثبت نام در آن می باشد که برای این منظور می توانید از طریق نمایندگی شهر خود و یا سایت گزینه دو مستقیما اقدام کنید.

        

راهنمای تصویری آزمون های آنلاین گزینه دو

  • ثبت نام 

برای ثبت نام می توانید از طریق نمایندگی شهر خود و یا با عضویت در سایت گزینه دو مستقیما اقدام کنید.

  • وسایل  مورد نیاز برای شرکت در آزمون آنلاین

برای شرکت در آزمون­ آزمایشی آنلاین گزینه­ دو تمام آنچه که نیاز دارید به ترتیب زیر است:

یک دستگاه متصل به اینترنت ( موبایل، رایانه، تبلت و ... )

قلم و کاغذ چرک­نویس برای حل سوالات محاسباتی

  • مراحل شرکت در آزمون

1) ورود به بانک سوال گزینه دو

برای شروع آزمون باید وارد اپلیکیشن بانک سوال گزینه دو شوید و یا در سایت گزینه ­دو منوی بانک سوال را انتخاب کنید.

نصب نسخه اندروید از گوگل پلی

نصب وب اپلیکیشن نسخه iOS

زمان بندی  آزمون آنلاین، حداکثر از روز چهارشنبه قبل از آزمون در اطلاعیه ای در سایت گزینه دو و دیگر صفحات ما در فضای مجازی اعلام می شود. توجه داشته باشید بعد از اتمام فرصت آغاز آزمون، دیگر امکان شروع نخواهد بود. بنابراین توصیه می شود حتما روز قبل از آزمون اعلامیه های منتشر شده روی سایت گزینه دو، کانال تلگرام و یا صفحه اینستاگرام  را مطالعه کنید و در روز آزمون نیز همان دقایق ابتدایی کار خود را شروع کنید. چرا که در صورت بروز مشکل، فرصت کافی خواهید داشت تا آن را مرتفع کنید. علاوه بر این در صورتی که شماره همراه خود را قبلا توسط نمایندگی و یا در زمان ثبت نام اینترنتی آزمون ها، شخصا در سایت گزینه دو ثبت کرده اید، می توانید پیامک های اطلاع رسانی که برای شما ارسال می شود  را دنبال کنید.

 برای ورود به حساب کاربری خود در سایت گزینه دو یا بانک سوال، از نام کاربری و رمزی که در حین ثبت نام به شما داده شده است اقدام کنید. به صورت پیش فرض، نام کاربری شما، شماره داوطلبی آزمون و رمز عبورتان نیز کد ملی شما است. در صورت مشکل در ورود به سایت یا بانک سوال، اینجا کلیک کنید.

نکته مهم:

  • توصیه می شود در روز آزمون با استفاده از لینک مستقیمی که از طریق پیامک به شما ارسال می شود وارد آزمون شوید. 
  • فراموش نکنید که حتما فیلتر شکن خود را خاموش کنید. در صورت بروز مشکل چنانچه از طریق سایت وارد شده اید، حتما حداقل یک بار مرورگر خود را تغییر دهید و مجددا امتحان کنید. 2) شروع آزمون آنلاین در بانک سوال

پس از ورود، آیکن "آزمون گزینه دو" را انتخاب کنید. سپس در کارت نمایش داده شده، دکمه "شروع آزمون" را انتخاب کنید.3) استفاده از امکانات بانک سوال در طول آزمون

بعد از انتخاب گزینه مورد نظر در هر سوال، به صورت خودکار به سوال بعد انتقال می ­یابید. همچنین می توانید برای مراجعه به سوالات قبل یا بعد، از دکمه های "قبلی" و "بعدی" در پایین صفحه استفاده کنید.

با استفاده از نشان کورنومتر در پایین صفحه از زمان سپری شده مطلع شوید و باقی­مانده زمان آزمونتان را مدیریت کنید.


می­توانید با گزینه ستاره در بالای صفحه، سوالاتی که مطمئن نیستید را برای بررسی بیش ­تر نشان­دار کنید و در طول آزمون یا هر زمان که مایل بودید به آن برگردید. یا حتی سوالاتی را که می­ پسندید، با نشان قلب بالای صفحه، برای تمرین ­های بعدی ذخیره کنید.


با منو های بالای صفحه، سوالاتی که نشان ­دار کرده اید یا بدون پاسخ باقی گذاشته اید را در طول آزمون مجددا بررسی کنید.


در نشان سه نقطه بالای صفحه، امکانات بیشتری همچون انتخاب سایز فونت، راهنما، گزارش خطا و اتمام آزمون نیز در اختیار شماست. راهنمای تمام این امکانات در طول آزمون برای شما در دسترس خواهد بود.


با پایان یافتن زمان به صورت اتوماتیک و یا با استقاده از دکمه " اتمام آزمون و مشاهده کارنامه" پیش از اتمام زمان، می­ توانید آزمون خود را پایان دهید و بلافاصله با دریافت نتایج اولیه آزمون، عملکردتان را ارزیابی کنید. نتایج اولیه آزمون شامل تعداد پاسخ های درست، نادرست و همچنین درصد هر درس خواهد بود. از ساعت 14 روز آزمون، همزمان با ارائه کامل کارنامه ها در سایت،  در قسمت " کارنامه های من" در بانک سوال، تحلیل آزمون و جزییات پاسخ دهی فرد نیز قابل مشاهده خواهد بود. دقت کنید در"پاسخبرگ" گزینه صحیح بر اساس نمایش سوالات مطابق تصویر مشخص شده است، این نمایش در طول آزمون برای هر فرد متفاوت بوده است.


فایل پاسخ تشریحی آزمون از ساعت 13:30 و تمام کارنامه های هوشمند و مشاوره های آزمون، از ساعت 15 و گزارش مدارس از ساعت 16 روز آزمون، بر روی سایت گزینه دو قابل مشاهده است.

نکات مهم

  • برای شرکت در آزمون آنلاین، نیاز به اتصال به اینترنت در مدت زمان آزمون وجود خواهد داشت.
  • حجم مصرفی اینترنت شما در آزمون آنلاین بسیار کم است. (حدود 10 مگابایت)
  • در صورت عدم دسترسی به حساب کاربری و یا بروز مشکلات احتمالی می توانید اینجا را مطالعه کنید.

 توصیه می کنیم حتما پیش از شرکت در آزمون آنلاین گزینه دو، راهنمای تصویری و فیلمی آن را مشاهده کنید و همچنین  به صورت تستی، از بالای همین مطلب یک آزمون آنلاین آزمایشی شرکت کنید.


فیلم های راهنمای استفاده از بانک سوال

درحال بارگذاری...
4 ماه قبل  

تعداد مشاهده 99156