چرا نفرات برتر آزمون های گزینه دو در سایت اعلام نمیشه؟


چرا نفرات برتر آزمون های گزینه دو در سایت اعلام نمیشه؟

یکی از سوال هایی که اغلب توسط داوطلب های کنکور و دانش آموزان پرسیده می شود اینست که چرا در سایت موسسه گزینه دو نام، مشخصات ، نام مدرسه و یا شهر های نفرات برترآزمون های گزینه دو درج نمیشه؟


✅ در پاسخ باید گفت چند دلیل وجود دارد که به طور خلاصه عرض می نماییم :

1- اگرچه ممکن است پنج درصد برتر آزمون ها از اینکه اسمشان در سایت نوشته شده خوشحال می شوند ولی اثرات سوء و مضری روی 95 درصد باقیمانده می گذارد که برخی از آنها عبارتند از : بروز مشکلات روحی و بی انگیزگی و دلسردی و یا خدای نکرده انصراف از ادامه رقابت به دلیل فاصله با دیگران و یا از دست دادن تمرکز هنگام درس خواندن باعث می شود ما نتوانیم این کار را انجام بدهیم .

2- دلیل دیگه اینکه این موضوع ممکنه باعث بروز یک رقابت ناسالم بشود و بعضی ها را به فکر تقلب و کارهای دیگر بیندازد .

3- سومین دلیل را با یه مثال براتون توضیح میدهم اگر فردی که در یک مسابقه دوچرخه سواری شرکت کرده دائم بخواهد به دیگران نگاه کند که چه کسی جلو افتاده و چه کسی عقب توجه و تمرکزش از کار خودش کم میشه و ممکنه تعادل خودش را ازدست بدهد و از ادامه مسیر باز بماند برای همین ما هم نمیخواهیم شرکت کنندگان در آزمون دچار این نوع رقابت شوند .

4- آخرین دلیل هم اینکه مشاورین موسسه گزینه دو معتقدند برای طی کردن روند آموزشی موفق مقایسه افراد با دیگران و خصوصاً نفرات برتر اثر مطلوب نداشته و بهتر است هر فرد با خودش مقایسه شود لذا به همین دلیل این رقابت را نمیخواهیم دامن بزنیم.

درحال بارگذاری...
دانلود چرا نفرات برتر آزمون های گزینه دو در سایت اعلام نمیشه؟ (فیلم) - 8.31 MB
2 سال قبل  

تعداد مشاهده 238574