آزمون های جمع بندی کنکور گزینه دو، همزمان آنلاین و غیرحضوری برگزار می شوند


آزمون های جمع بندی کنکور گزینه دو، همزمان آنلاین و غیرحضوری برگزار می شوند

با نزدیک شدن به کنکور، اکنون زمان آن رسیده که علاوه بر مرور و جمع بندی دروس، خود را برای شرایطی که در جلسه کنکور با آن رو به رو می شوید آماده تر کنید. استفاده از دفترچه سوالات در آزمون های آزمایشی یکی از مواردی است که شما را به تجربه شرایط جلسه کنکور نزدیک تر می کند. از آنجایی که به علت همه گیری ویروس کرونا امکان برگزاری حضوری آزمون آزمایشی وجود ندارد، ۶ مرحله آزمون های گزینه دو از تاریخ ۳۱ اردیبهشت تا ۴ تیر 1400، همزمان هم به صورت آنلاین در بانک سوال و هم به صورت غیرحضوری با امکان دانلود دفترچه آزمون برگزار می شود.


تاریخ برگزاری
مهلت ثبت نام
محدوده کلی
1400/02/31
1400/02/28
جمع‌بندی کل پایه دوازدهم
1400/03/21
1400/03/18جامع مطابق با کنکور 1400
1400/03/25
1400/03/22
1400/03/27
1400/03/25
1400/04/01
1400/03/29
1400/04/04
1400/04/01

بنابراین شما داوطلبان عزیز می توانید به ترجیح خودتان، به یکی از دو صورت آنلاین و یا غیرحضوری در آزمون های خود شرکت کنید. یادآور می شویم که سوالات و زمان شروع و پاسخگویی در هر دو روش مشابه هم می باشد و شما تنها می توانید با یکی از این دو روش در آزمون شرکت کنید. برای اطلاع دقیق از زمانبندی آزمون حتما اطلاعیه های شیوه برگزاری را که در ابتدای هفته منتهی به آزمون بر روی سایت قرار می گیرد، مشاهده کنید.

نکته: تمامی خدمات داوطلبان کنکور در هر دو روش برگزاری به طور مشابه ارائه می شود. به این ترتیب ساعاتی بعد از آزمون، دفترچه پاسخ تشریحی و سپس ۸ کارنامه هوشمند از طریق سایت در اختیار شما قرار خواهد گرفت. سپس می توانید با رفع اشکال هوشمند به تقویت نقاط ضعف خود بپردازید. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص خدمات داوطلبان به صفحه خدمات داوطلبان کنکور ۱۴۰۰ مراجعه کنید.


.

راهنمای شرکت در آزمون غیرحضوری:


ورود به سایت

برای شرکت در آزمون غیرحضوری ابتدا باید با نام کاربری و رمز عبور آزمون های خود وارد سایت گزینه دو شوید.

دریافت دفترچه سوالات

دفترچه سوالات آزمون از ساعت 7.5 صبح روز آزمون بر روی سایت قابل دانلود می باشد. برای دانلود کافیست بر روی تصویر "دریافت دفترچه" بر روی صفحه اول سایت کلیک کنید.

دفترچه سوالات عمومی و اختصاصی هر گروه آزمایشی به صورت یکجا و در قالب یک فایل در اختیار داوطلبان قرار خواهد گرفت. فایل نمونه پاسخبرگ نیز برای داوطلبانی که امکان پرینت دارند در همین بخش قابل دریافت است. این پاسخبرگ فقط برای استفاده شخصی است و پر کردن آن هیچ ارتباطی با ثبت آنلاین پاسخبرگ آزمون در سایت ندارد.

ارسال پاسخبرگ

ثبت پاسخبرگ به صورت آنلاین و در زمان محدودی بعد از اتمام آزمون در سایت انجام می شود. بدین ترتیب بعد از اتمام پاسخگویی به سوالات، در سایت در قسمت ثبت پاسخبرگ، پاسخ های خود را به صورت کامل وارد نمایید.

بدین منظور می‌توانید طبق ساعتی که اعلام خواهد شد، بر روی تصویر "ثبت پاسخبرگ" بر روی صفحه اول سایت کلیک کنید.

فراموش نکنید که برای ارسال پاسخبرگ باید وارد حساب کاربری خود در سایت گزینه دو شده باشید.

برای ثبت پاسخ هر سؤال فقط یک کلیک کافیست و انتخاب گزینه با دبل کلیک (دو کلیک پشت سر هم) باعث حذف انتخاب شما می‌شود.

پس از پایان ثبت پاسخ‌‌ تمام سؤالات در مرحله پیش نمایش پاسخبرگ، می توانید یک بار دیگر پاسخ هایتان را بررسی کنید.

دقت کنید فرصت ارسال پاسخبرگ تنها تا پایان زمان اعلام شده خواهد بود و بعد از آن امکان ثبت پاسخ ها وجود ندارد. پس به زمانی که در اطلاعیه شیوه برگزاری در ابتدای هفته منتهی به آزمون بر روی سایت اعلام می شود، توجه کنید.

برای ثبت نهایی باید حتما گزینه "تایید و ثبت پاسخبرگ" را انتخاب کنید تا فرآیند آزمون تکمیل شود.

.

راهنمای شرکت در آزمون آنلاین:

برای شرکت در آنلاین لازم است از طریق یک دستگاه متصل به اینترنت ( موبایل، رایانه، تبلت و ... ) وارد نرم افزار بانک سوال شده و با کلیک یا لمس گزینه ها به سوالات پاسخ دهید.

ورود به بانک سوال گزینه دو

برای شروع آزمون باید با رمز عبور و نام کاربری خود وارد اپلیکیشن بانک سوال گزینه دو شوید و یا در سایت گزینه دو، منوی بانک سوال را انتخاب کنید.

  • توصیه می شود در روز آزمون با استفاده از لینک مستقیمی که از طریق پیامک به شما ارسال می شود وارد آزمون شوید.
  • فراموش نکنید که حتما فیلتر شکن خود را خاموش کنید. در صورت بروز مشکل چنانچه از طریق سایت وارد شده اید، حتما حداقل یک بار مرورگر خود را تغییر دهید و مجددا امتحان کنید.

شروع آزمون آنلاین در بانک سوال

پس از ورود، آیکن "آزمون گزینه دو" را انتخاب کنید. سپس در کارت نمایش داده شده، دکمه "شروع آزمون" را انتخاب کنید.

استفاده از امکانات بانک سوال در طول آزمون

از امکانات بانک سوال برای پاسخ دهی به سوالات استفاده کنید:

  • انتقال به سوال بعد به صورت خودکار
  • کرنومتر برای اطلاع از زمان باقی مانده و سپری شده
  • نشان دار کردن سوالات برای بررسی
  • فهرست سوالات نشان دار و بدون پاسخ
  • افزودن سوالات به علاقه مندی ها
  •  دریافت نتایج اولیه (درصد و تعداد سوالات درست و نادرست) بلافاصله بعد از آزمون
  • و ...


حرف آخر: توصیه به همراهان گزینه دو!

پس از هر آزمون، چه به صورت غیرحضوری و چه به صورت آنلاین، ۸ کارنامه هوشمند از طریق سایت گزینه‌دو به داوطلبان ارائه می شود. یکی از مهم ترین کارنامه های هوشمند، کارنامه تخمین رتبه است که در مقایسه با داوطلبان آزمون سراسری ۹۹ دریافت خواهید کرد. این کارنامه که سابق بر این هم به شما عزیزان ارائه می شد، اکنون با نزدیک شدن به کنکور اهمیت دو چندانی پیدا می کند. چرا که با دقیق ترین تخمین و با به روز ترین داده های آماری، به شما کمک می کند تا با دیدی درست برای روزهای باقی مانده برنامه ریزی کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید مقاله  تخمین رتبه با استفاده از نتایج کنکور ۹۹ را مطالعه کنید.

همچنین توصیه می کنیم بعد از آزمون، با استفاده از نرم افزارهای هوشمند مشاوره ای مفیدی که برای شما همراهان گزینه دو به طور رایگان در سایت قرار داده شده، از یک مشاوره هوشمند و دقیق برای پیشرفت خود بهره ببرید.

4 ماه قبل  

تعداد مشاهده 13806