روش شرکت در آزمون غیرحضوری 19 اردیبهشت 99


روش شرکت در آزمون غیرحضوری 19 اردیبهشت 99

با توجه به برگزاری آزمون 19 اردیبهشت به صورت غیر حضوری، نکات مهمی را در رابطه با نحوه برگزاری این آزمون و چگونگی دریافت دفترچه سوالات و ارسال پاسخبرگ، خدمت شما ارائه می کنیم:

 • دفترچه سوالات آزمون از ساعت ۸ صبح جمعه برای داوطلبان کنکور و دوره دوم متوسطه و از ساعت 8 صبح روز پنجشنبه برای دانش آموزان دوره اول متوسطه بر روی سایت قابل دانلود می باشد، کاربران تا پایان زمان آزمون امکان دریافت دفترچه را خواهند داشت. برای دانلود کافیست بر روی تصویر "دریافت دفترچه" بر روی صفحه اول سایت کلیک کنید.
 • دفترچه سوالات عمومی و اختصاصی هر گروه آزمایشی در قالب یک فایل در اختیار داوطلبان آزمون سراسری و دانش‌آموزان پایه‌های دهم و یازدهم قرار خواهد گرفت.
 • زمان ارسال پاسخبرگ تا ساعت 18 روز جمعه خواهد بود. برای ثبت پاسخبرگ می‌توانید بر روی تصویر "ثبت پاسخبرگ" بر روی صفحه اول سایت کلیک کنید و کل پاسخ‌های خود را به صورت کامل وارد نمایید.
 • تاکید می گردد، داوطلبان برای ارسال پاسخبرگ بایستی با نام کاربری که در آزمون ها ثبت نام نموده اند، وارد پنل کاربری خود در سایت شوند.
 • کارنامه اولیه کلیه شرکت کنندگان در آزمون از ساعت ۱۴ به تدریج تولید و برای ایشان پیامک می گردد.
 • کارنامه نهایی به همراه مشاوره های هوشمند از ساعت ۱۹ در اختیار شرکت کنندگان قرار خواهد گرفت.
 • فایل دفترچه پاسخنامه تشریحی، ساعت 18 از طریق سایت در اختیار داوطلبان و دانش‌آموزان قرار خواهد گرفت.
 • فیلم های تحلیل آزمون و پاسخ تشریحی سؤالات مهم در ساعت 20 برای دانش آموزان دهم تا دوازدهم در دسترس خواهد بود.

اشتباهات پر تکرار داوطلبان آزمون های غیرحضوری را انجام ندهیم!

 • برای ثبت پاسخبرگ حتما با نام کاربری ای که در هنگام ثبت‌نام دریافت کردید وارد سایت شوید. نام کاربری معمولاً شماره داوطلبی آزمون ها و ارزشیابی های شماست.
 • برای ثبت پاسخ هر سؤال فقط یک کلیک کافیست و انتخاب گزینه با دبل کلیک (دو کلیک پشت سر هم) باعث حذف انتخاب شما می‌شود.
 • پس از پایان ثبت پاسخ‌‌ تمام سؤالات در مرحله پیش نمایش پاسخبرگ، می توانید یک بار دیگر پاسخ هایتان را بررسی کنید و برای ثبت نهابی بایستی حتما گزینه "تایید و ثبت پاسخبرگ" را انتخاب کنید تا فرآیند آزمون تکمیل شود.

کارنامه و گزارش‌های آزمون غیرحضوری 19 اردیبهشت گزینه دو

پس از آزمون غیرحضوری، دقیقا مشابه آزمون حضوری، از طریق سایت گزینه‌دو 7 کارنامه و مشاوره هوشمند به داوطلبان و 3 بازخورد و مشاوره هوشمند به دانش آموزان دوره اول متوسطه ارائه می شود؛ اما دانش‌آموزان دهم و یازدهم به جز کارنامه و مشاوره های معمول خود یک مشاوره هوشمند تخمین رتبه نیز دریافت می کنند. 

در کارنامه دانش‌آموزان رتبه ایشان در میان شرکت‌کنندگان ارائه نمی‌شود و فقط داوطلبان کنکور و پایه های دهم و یازدهم تجربی و ریاضی، تخمین رتبه خود در مقایسه با داوطلبان آزمون سراسری 98 را دریافت خواهند کرد. در عین حال مشاوره روند تحصیلی دانش‌آموزان فقط روند تغییرات عملکرد ایشان را در آزمون‌های غیرحضوری نمایش می‌دهد.

افراد بایستی برای دسترسی حتما با نام کاربری و رمز عبور خود که هنگام ثبت‌نام دریافت نموده‌اند، وارد سایت گزینه‌دو شوند.

مدیران، دبیران و مشاوران مدارس که دانش‌آموزان خود را به صورت گروهی ثبت‌نام کردند نیز می‌توانند همچون گذشته، روز شنبه پس ازآزمون از طریق سایت گزینه‌دو به گزارش‌های کلاسی و مدرسه‌ای آزمون 19 اردیبهشت دسترسی داشته باشند.

نکته مهم ویژه دانش آموزان دهم و یازدهم 

شما امکان شرکت در آزمون 19 اردیبهشت با شیوه ای جدید و  کاملا آنلاین از طریق بانک سؤال را هم دارید. در این روش امکانات بیشتری مانند جلو رفتن سؤال به سؤال در اپلیکیشن و پاسخگویی به هر سؤال در همان فضا، نشان دار کردن سوالات و ... را خواهید داشت. دقت کنید سؤالات و نتایج آزمون آنلاین هیچ تفاوتی با آزمون غیرحضوری ندارد و در صورتیکه در آزمون آنلاین شرکت کنید و کارنامه بگیرید، دیگر امکان ثبت پاسخبرگ به صورت غیرحضوری را نخواهید داشت.


یک سال قبل  

تعداد مشاهده 74661