معرفی اپلیکیشن کندوبان


معرفی اپلیکیشن کندوبان

کندوبان مکمل چرخه یادگیری دانش‌آموزان است.

یادگیری علوم زمانی لذت بخش و مفید است که با مشاهده عینی و کاربردی در فضای اطراف ما همراه باشد. مؤسسه آموزشی و فرهنگی گزینه‌دو با همکاری مؤسسه کند و کاو شیرین برای این موضوع اپلیکیشنی ارائه داده‌اند که با روشی جذاب، به دانش‌آموزان برای یادگیری عمیق و کاربردی کتاب درسی علوم کمک می‌کند.

دانش‌آموزان و معلّمان عزیز با استفاده اپلیکیشن "کندوبان" می توانند به تعداد بسیار زیادی محتوای آموزشی جذاب و استاندارد دسترسی داشته باشند. این محتوا برای کتاب های علوم پایه های اول دبستان تا نهم ارائه شده است. محتوای کندوبان با هدف غنی سازی محتوای کتاب‌های درسی طراحی شدند و می‌توانند با کمک به معلم و دانش‌آموز در تکمیل چرخه یادگیری تاثیر بسزایی داشته باشند.

اپلیکیشن کندوبان با تجربه کاربری بسیار ساده و گیرا و بهره گیری از روش های مختلف و طراحی بازی های علمی و آموزشی سعی دارد محیطی امن و علمی و توام با سرگرمی برای دانش آموزان فراهم کند.


کتاب علوم را زنده کنید!!

همه ما با حس کنجکاوی پا به این دنیا گذاشته‌ایم. گاهی برای فعال شدن این حس، تنها لازم است کمی انگیزه در ما ایجاد گردد. اپلیکیشن "کندوبان"مجموعه¬ کاملی است که روی صفحه به صفحه کتاب درسی علوم تجربی در دوره‌های اول و دوم دبستان و دوره اول متوسطه، محتوای دیجیتال جذاب و مهیج را به همراه سوالاتی هدف‌دار و هدایت‌گر، در اختیار فرزندانمان قرار می‌دهد. کافی است دانش‌آموزان پایه‌های دوم تا نهم شما اپلیکیشن "کندوبان" را نصب کنند تا بیش از 500 نوع از محتوای دیجیتال متنوع شامل فیلم، عکس، سؤال و تمرین برای ایشان فعال گردد.


آزمایش‌ و ارزشیابی

برای امتداد یادگیری درس علوم در منزل، تنها فضای مجازی کافی نیست. علاوه بر تلاش‌های معلمان عزیز در مدرسه لازم است تا فضای منزل نیز محیطی برای یادگیری عملی شود. در بسته کار در منزل "کندوبان" که در اپلیکیشن ارائه می‌شود، علاوه بر محتوای دیجیتال جذاب که در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌گیرد، فعالیت‌های ساده و عملی به همراه آزمونک‌های کوتاه برای هر فصل کتاب درسی طراحی شده است. هدف از این فعالیت‌های شاده کار در منزل آن است که خانواده‌ها خانه را هم به فضای یادگیری جذابی برای فرزند خود تبدیل کنند که در نهایت منجر به تعمیق یادگیری او شود.


کندوبان، رایگان برای گزینه‌دویی‌ها

تمامی دانش‌آموزان و مدارس در پایه‌های اول تا نهم می‌توانند اپلیکیشن کندوبان را نصب و با خرید اشتراک از آن در فرآیند یاددهی-یادگیری علوم از آن استفاده نمایند.

گزینه‌دو قصد دارد به پاس همراهی دانش‌آموزان خود در سال تحصیلی 98-97 به  تمامی داوطلبان ارزشیابی‌های پیشرفت تحصیلی در پایه‌های هفتم، هشتم و نهم دوره اول متوسطه اشتراک رایگان استفاده از اپلیکیشن کندوبان را ارائه نماید. این داوطلبان می‌توانند پس از ورود به سایت گزینه¬دو با استفاده از نام کاریری و رمز عبور خود، کد تخفیف 100% استفاده از کندوبان را دریافت نمایند.


کندوبان برای مدارس!

متولی اصلی آموزش دانش‌آموزان، معلّمان هستند. از این رو ایشان باید فعالیت شاگردان خود را مدیریت کرده و بر نحوه استفاده آنها نظارت داشته باشند. پلتفرم نوین و پیشرفته کندوبان که از طریق وب‌سایت کندوکاو در اختیار معلّمان قرار می‌گیرد، این امکان را به معلّمان محترم می‌دهد که (در صورت که تمایل) ارائه محتوای دیجیتال به دانش‌آموزان را مدیریت کنند. علاوه بر این، به منظور ارزیابی موثر نحوه عملکرد دانش‌آموزان، این پلتفرم گزارش‌های متنوعی را از میزان استفاده شاگردان از محتواها و میز ارزشیابی‌های صورت گرفته از ایشان در اختیار معلّمان محترم قرار می‌دهد.

مدارس می‌توانند برای استفاده از این خدمات از لینک زیر درخواست خود را ارسال نمایند و یا با پشتیبانی اپلیکیشن تماس حاصل نمایند.


سواد رسانه‌ای برای والدین

ما باید به فرزندانمان عملا بیاموزیم که چگونه با ابزارهای نوین مانند موبایل، تبلت و کامپیوتر تعامل کنند تا آسیب نبینند. در کنار بسته‌های محتوایی موجود در اپلیکیشن "کندوبان"، ما در کنار معلّمان و والدین محترم قرار می‌گیریم و نحوه کار با این دستگاه‌ها را با توجه به تحقیقات جدید و بروز تمرین می‌کنیم.3 ماه قبل  

تعداد مشاهده 11990