دفترچه راهنمای کنکور ۹۸ منتشر شد


دفترچه راهنمای کنکور ۹۸ منتشر شد

🔹راهنمای ثبت نام و شرکت در آزمون سراسری ورود به دانشگاهها و مؤسسات آموزش عالی سال ۱۳۹۸ حاوی اقدامات قبل از ثبت نام، جدول زمانی مراحل آزمون، شرایط عمومی و اختصاصی، مدرک تحصیلی لازم برای شرکت در آزمون سراسری، انتخاب گروه آزمایشی، نحوه شرکت دانشجویان انصرافی، تعیین وضعیت نظام وظیفه و مدارک لازم برای استفاده از سهمیه ها منتشر شد.

🔹داوطلبان همچنین می توانند نحوه تکمیل تقاضانامه اینترنتی، دریافت کد رهگیری، اقدامات پس از ثبت نام و امکان ویرایش و تصحیح فرم ثبت نام را در این راهنما مشاهده کنند.

🔹در این راهنما مطالبی در زمینه آشنایی با دوره های تحصیلی، شرایط عمومی و اختصاصی شرکت در آزمون سراسری، مقررات وظیفه عمومی، ضوابط استفاده از سهمیه ها، شرایط ثبت نام اتباع خارجی، آشنایی با آزمون های عمومی و اختصاصی، دروس و کتابهای منبع سؤالات کلیه نظام های آموزشی و شرایط و ضوابط اختصاصی پذیرش دانشجو در دوره های مختلف درج شده است.

🔹با توجه به اینکه در کنکور سال ۹۸ دو نوع سئوال طرح می شود داوطلبان کنکور سراسری باید بخش مربوط به آزمون های عمومی و اختصاصی را با دقت مطالعه کنند.

🔹بر اساس مصوبات جلسه دوازدهم در تاریخ ۱۷ تیر ۹۷ و جلسه سیزدهم در تاریخ ۲۶ شهریور ۹۷ شورای سنجش و پذیرش دانشجو، در آزمون سراسری سال ۱۳۹۸، سنجش با دو آزمون جداگانه (دو مجموعه سوال) مطابق موارد ذیل انجام می شود، ضمنا از مباحث مشترک دو نظام آموزشی قدیم و جدید ۶-۳-۳ سؤال یکسان طرح خواهد شد.

👈  یک آزمون (یک مجموعه سؤال) برای دانش آموزان نظام سالی واحدی یا ترمی واحدی یا نظام قدیم.

👈  یک آزمون (یک مجموعه سؤال) برای دانش آموزان نظام جدید ۶-۳-۳.

‼️داوطلبان با توجه به اینکه فارغ التحصیل نظام سالی واحدی، یا ترمی واحدی، یا نظام قدیم و یا نظام آموزشی جدید هستند لزوما باید در آزمون مربوط به نظام آموزشی که در آن فارغ التحصیل شده اند، شرکت کنند.

📊 نمرات دو گروه داوطلبان در هر دو مجموعه نظام های آموزشی تراز شده و گزینش به صورت رقابتی بر اساس نمره کل نهایی در زیرگروه مربوطه و سایر شرایط و ضوابط آزمون سراسری انجام می شود. به عبارت دیگر ظرفیت مجزا برای داوطلبان نظام سالی واحدی، ترمی واحدی، نظام قدیم و یا نظام جدید ۶-۳-۳ تخصیص داده نمی شود.

🔹مواد آزمون عمومی سوالات دروس عمومی در سطح اطلاعات علمی کتاب های مربوط به هر نظام آموزشی برای دانش آموزان نظام سالی واحدی یا ترمی واحدی یا نظام قدیم و یا نظام جدید آموزشی ۶-۳-۳ طرح می شود.

🔹مواد آزمون و اهمیت (ضریب) هر یک از آنها در جدول شماره ۱ و کتاب های منبع طرح سوال در جداول مربوطه راهنمای ثبت نام آمده است.

4 سال قبل  

تعداد مشاهده 965