با وجود مطالعه زیاد در آزمون ها نتیجه نمیگیرم. راهکار چیست؟


با وجود مطالعه زیاد در آزمون ها نتیجه نمیگیرم. راهکار چیست؟

سلام

١- اولین و مهمترین وظیفه شما تحلیل آزمون هایی است که در آن ها شرکت کرده اید.

بررسی دقیق نتایج آزمون به شما کمک می کند شناخت دقیقی از شرایط خود داشته باشید و  بتوانید به نتیجه دلخواه خود دست پیدا کنید. بنابراین حتما  آزمون خود را تحلیل کنید.

٢- سعی کنید به جای برخورد احساسی با آزمون، برخورد منطقی داشته باشید. زیرا هدف از آزمون های آزمایشی، گرفتن نمره و رتبه خوب نیست. هدف از این آزمون ها این است که شما علل پیشرفت و عدم پیشرفت خود را بیابید و برای هر کدام تصمیم راهبردی مناسبی اخذ نمایید و نسبت به تصمیم های اخذ شده برنامه مطالعاتی خود را تغییر دهید.

۳-  با استفاده از نتایج تحلیل آزمون خود می توانید علل عدم نتیجه گیری را دقیق تر بررسی کنید.

این علل می توانند ناشی از مشکلات علمی یا مشکلات مهارتی باشد.

با بررسی دقیق  نتیجه آزمون خود می توانید این علل را پیدا کرده و راه حل مناسب را بیابید. البته در مشاوره های تحلیل آزمون موجود در سایت گزینه دو بررسی دقیقی از آزمون شما صورت گرفته است.

۴- اگر علت عدم پیشرفت شما معلومات است، پیشنهاد می شود از ابزاهای کمک آموزشی مناسب (نظیر کتاب تمرین و یا کلاس) استفاده نمایید تا مدت زمان یادگیری مباحث کاهش یابد و بتوانید برای تکمیل آموخته های خود از حل تمرین استفاده نمایید.

۵- همچنین پیدا کردن علل عدم پاسخگویی به سوالات نیز بسیار مهم است.

برای مثال درصورتیکه به دلیل کمبود وقت نتوانسته اید به سوالات پاسخ دهید، باید با افزایش تعداد تمرین و ایجاد تسلط روی مباحث این مشکل را رفع نمایید.


۶-  اگر علت عدم پاسخگویی شما مفهومی بودن سوالات  یا متوجه نشدن دروس باشد، می توانید با مطالعه دقیق و مجدد مطالب و حل تمرین های فراوان، مطالب را به صورت عمقی در ذهن خود تثبیت نمایید.


بنابراین بررسی نتایج آزمون های آزمایشی خود را جدب گرفته زیرا تحلیل آزمون اهمیتی برابر با آزمون دارد و شما می توانید با استفاده از نتایج به دست آمده از تحلیل آزمون، تصمیم های راهبردی دقیقی گرفته و با انجام این تصمیم ها به نتایج دلخواه خود دست پیدا کنید.

7 ماه قبل  

تعداد مشاهده 543