چه کار کنیم در کمترین زمان هم حجم بیشتری رو مطالعه کنیم و هم با کیفیت درس بخونیم؟


چه کار کنیم در کمترین زمان هم حجم بیشتری رو مطالعه کنیم و هم با کیفیت درس بخونیم؟

سلام

١- تصور غلط بسیاری از دانش آموزان این است که برای یادگیری بهتر و دقیق تر و کسب نمرات خوب در امتحانات مطالب را باید با سرعت خیلی کم مطالعه کرد. این مسئله که یادگیری مطلوب نیازمند تمرکز است، غیر قابل انکار است اما اگر سرعت مطالعه شما کمتر از سرعت مطلوب باشد، تمرکز شما کاهش پیدا کند.


٢-  برای اینکه بتوانید دروس را با کیفیت مطلوب یاد بگیرید، باید با سرعت مطلوب مطالعه نمایید. این سرعت در افراد مختلف متفاوت است.بنابراین باید سرعت مطالعه خود را در هر واحد مطالعاتی و برای هر درس مشخص کرده و سعی کنید هر بار نسبت به بارقبل پیشرفت کنید.برای اینکار باید از هدف گذاری استفاده نمایید. به این صورت که ساعت مطالعه و تعداد تست خود را در هر واحد یادداشت کنید و سعی کنید هر بار مقدار کمی نسبت به واحد قبل این مقدار را افزایش دهید.

ابتدا سرعت فعلی خود را ثبت کنید ،سپس تلاش کنید سرعتتان را کمی (حدود ٢٠٪‏ ) افزایش دهید.


۳- تصور غلط رایج دیگر ی که وجود دارد ،این است که برای موفقیتدر امتحانات،دانستن تمامی جزئیات لازم است. این را بدانید که موفقیت در امتحانات و حتی آزمون سراسری نیازمند سرعت عمل است و ابزار این سرعت عمل تکرار (مرور و حل تمرین ) است.  بنابراین، اگر برای یادگیری همه جزئیات سرعت مطالعه خود را کاهش دهید، در واقع به خاطر مقدار بسیار کمی از مطالب، فرصت تکرار و مرور حجم زیادی از مطالب را از دست می دهید. نگران نکته های از دست رفته نباشید، شما می توانید با مرور و حل تمرین و شرکت در آزمون های آزمایشی نکته هایی که فراموش کرده اید، یافته و آن ها را وارد خلاصه نویسی های خود نمایید.


بنابراین حتما سعی کنید تصورهای غلط خود را اصلاح کنید تا بتوانید با هدفگذاری سرعت خود را بالا ببرید و با حل تمرین های متنوع نکاتی که نگران آن ها هستید پیدا کرده  و خلاصه نویسی های خود را تکمیل نمایید تا در  امتحانات موفق شوید.

یک ماه قبل  

تعداد مشاهده 754


  نظرات


برای ارسال نظر باید وارد سایت شوید

     درحال بارگذاری