راهنمای تصویری ساخت آزمون آنلاین در بانک سوال گزینه دو


راهنمای تصویری ساخت آزمون آنلاین در بانک سوال گزینه دو

در این مطلب قصد داریم نحوه ساخت آزمون در بانک سوال را مرور کنیم. اگر تاکنون اپلیکیشن بانک سوال گزینه دو را دانلود نکرده اید می توانید از طریق دکمه های زیر اقدام کنید. 

دقت کنید که شرط دسترسی رایگان شما به بانک سوال، ثبت نام در تعداد مشخصی از آزمون های گزینه دو است. برای ثبت نام می توانید با نمایندگی شهر خود تماس حاصل نمایید یا به طور مستقیم از طریق سایت گزینه دو برای ثبت نام آنلاین اقدام کنید.


1) ورود به بانک سوال گزینه دو

برای ورود به حساب کاربری خود در سایت گزینه دو یا بانک سوال، از نام کاربری و رمزی که در حین ثبت نام به شما داده شده است اقدام کنید. به صورت پیش فرض، نام کاربری شما، شماره داوطلبی آزمون و رمز عبورتان نیز کد ملی شما است. در صورت مشکل در ورود به سایت یا بانک سوال، اینجا کلیک کنید.


2) انتخاب گزینه ساخت آزمون

با ورود به بانک سوال، گزینه "ساخت آزمون" را انتخاب کنید.3) انتخاب دروس

در صفحه باز شده، درس های مقطع تحصیلی و گروه تحصیلی شما نمایش داده می شود. درس های مورد نظر خود را انتخاب کنید. درس هایی که انتخاب کرده اید به رنگ نارنجی نمایش داده می­شوند. در پایان دکمه "مرحله بعد" انتخاب کنید.


4) انتخاب محدوده بندی

در این قسمت ابتدا با استفاده از "الگوی انتخاب مجموعه سوال" می توانید میزان سختی سوالات آزمونتان را انتخاب کنید.

سپس تعیین کنید که سوالات این آزمون با استفاده از "همه سوالات" بانک سوال باشد، یا بر اساس "سوالات مورد علاقه" و یا بر اساس "سوالاتی که تا کنون بلد نبوده اید".

گزینه "سوالات مورد علاقه" زمانی فعال است که شما در آزمون های قبلی خود، سوالاتی را به عنوان سوالات مورد علاقه خود نشان دار کرده باشید. اگر نمی دانید چگونه می توانید از این امکان بانک سوال استفاده کنید و یا می خواهید فیلم های راهنمای آزمون آنلاین را مشاهده کنید، اینجا کلیک کنید تا با امکانات کامل آزمون آنلاین آشنا شوید.

"سوالاتی که تا کنون بلد نبوده ام" سوالاتی را به شما نمایش می دهد که در آزمون های گذشته به آن ها پاسخ نداده اید یا پاسخ اشتباه داده اید.

با انتخاب گزینه "سوالاتی که قبلا پاسخ داده ام را نشان نده" این امکان را خواهید داشت که سوالات کاملا جدیدی دریافت کنید.


در ادامه همین قسمت تعداد سوالات مورد نظر خود را در هر درس مشخص می کنید. این تعداد می تواند بین 5 تا 25 سوال متغیر باشد.

انتخاب محدوده بندی سوالات خود را می توانید بر اساس "درس" و یا "موضوع" انجام دهید.

 انتخاب "درسی" به این معنی است که سوالات از کتاب درسی مورد نظر بر اساس فصل، درس، مبحث و زیر شاخه های آن قابل انتخاب است. می توانید به صورت کلی یک فصل یا درس را انتخاب کنید و یا به صورت جزئی تر مباحث مورد نظر خود در آن را برگزینید.


انتخاب "موضوعی" به این ترتیب است که می توانید سوالات آزمون را بر اساس موضوعات هر کتاب درسی و زیر مجموعه های آن موضوع، انتخاب کنید. به یاد داشته باشید که با انتخاب یک موضوع تمام موضوعات زیر مجموعه آن را نیز انتخاب کرده اید.
5) تکرار این مراحل برای تمام درس ها

با انتخاب گزینه "درس بعدی" مراحل بالا را برای تمام درس های انتخابی خود در این آزمون تکرار کنید.

 بعد از انتخاب محدوده بندی تمام درس ها، صفحه زیر به شما نمایش داده خواهد شد که در آن تعداد سوالات، درس های آزمون و مدت زمان پاسخگویی نمایش داده می شود.

اگر از آزمونی که ساخته اید اطمینان دارید می توانید دکمه "شروع آزمون" را انتخاب کنید. اما اگر لازم است تغییراتی در آن ایجاد کنید می توانید با دکمه "ویرایش آزمون" درس ها، سوالات، محدوده بندی و سایر مواردی که تعیین کرده بودید را ویرایش کنید.


6) آزمون خود را آغاز کنید

آزمون شما آماده است. با انتخاب "شروع آزمون" آزمون خود را آغاز کنید و از امکانات منحصر به فرد آن استفاده کنید.7) کارنامه خود را دریافت و آزمون خود را تحلیل کنید

بعد از اتمام آزمون، بلافاصله کارنامه خود را دریافت می کنید و می توانید عملکرد خود را بررسی کنید.

در زبانۀ "کارنامه" تعداد سوالات هر درس، درصدی که در آن کسب کرده اید و تعداد پاسخ های شما به تفکیک درست، نادرست، بدون پاسخ و دیده نشده آورده شده است. لازم به ذکر است که سوالات دیده نشده به آن دسته از سوالات اطلاق می شود که شما بدون مشاهدۀ آن ها، آزمون خود را به پایان رسانده اید.


نکته قابل توجه اینکه می توانید با انتخاب هر دسته از سوالات، اطلاعات آن ها از جمله موضوع را ببینید و همچنین با انتخاب گزینه "پاسخ و تصحیح" به تحلیل آن دست پیدا کنید. در تصویر زیر سوالات درست از درس عربی، زببان و قرآن انتخاب شده است و سپس با انتخاب "پاسخ و تصحیح" اطلاعات تکمیلی آن نمایش داده شده است.


در زبانۀ "تحلیل آزمون" اطلاعات تحلیلی همه درس ها به ترتیب پاسخ های نادرست، نزده و درست شما آمده است. این اطلاعات شامل محدوده و موضوع سوال، حیطه یادگیری و میزان سختی آن است. با لمس "پاسخ و تصحیح" نیز، پاسخ تشریحی هر سوال قابل مشاهده است.


در زبانه "پاسخبرگ" نیز می توانید پاسخبرگ و کلید آزمون خود را به صورت جدا و همچنین ترکیبی از هر دو، جهت مقایسه دقیق تر مشاهده کنید.


  • مشاهده فیلم راهنما
درحال بارگذاری...
دانلود راهنمای تصویری ساخت آزمون آنلاین در بانک سوال گزینه دو (فیلم) - 4.29 MB
2 سال قبل  

تعداد مشاهده 119961


  نظرات


برای ارسال نظر باید وارد سایت شوید

     درحال بارگذاری