سلام. ایا این که در تابستون هر کتابی رو کامل بخونیم و بعدبریم سراغ کتاب دیگه شیوه ی غلطیه؟


سلام. ایا این که در تابستون هر کتابی رو کامل بخونیم و بعدبریم سراغ کتاب دیگه شیوه ی غلطیه؟

سلام


۱- دروس به سه دسته تمرینی، خواندنی و حفظی طبقه بندی می شوند.

بنابراین باید به این نکته توجه داشت که هر بخش ذهن شما مخصوص یادگیری درس های مختلف است و مطالعه طولانی مدت درس های از جنس هم سبب خستگی بخش مربوط می شود. بنابراین باید به بخش های مختلف ذهن خود استراحت بدهید. بنابراین بهتر است دروسی با جنس یکسان (مثلا هر دو تمرینی) نهایتا دو واحد پشت هم مطالعه شده و پس از آن درسی با جنس دیگر  در برنامه قرار بگیرد.


٢- همچنین، در آزمون سراسري دروس نيز متنوع هستند و بايد از تمامي قسمت هاي ذهن استفاده شود، داشتن تنوع مطالعاتي براي تقويت اين امر الزامي است.

بنابراین در روز تنوع مطالعاتی را رعایت نمایید و سعی کنید مطابق برنامه مطالعاتي متنوع و متعادل مانند آنچه در كانال و سايت گزينه ٢ قرار دارد،مطالعه كنيد.


٣- تنوع مطالعاتي در برنامه مطالعاتي سبب مي شود دروس براي شما بيشتر مرور شوند.

براي مثال اگر درس ادبيات را فقط در روزهاي يكشنبه  مطالعه كنيد تا هفته آينده اين درس مرور نخواهد شد، اما اگر با تنوع مطالعاتي برنامه خود را پيش ببريد، دروس در طول هفته بيشتر مرور خواهند شد.


٤- بهتر است دروس تمرینی را در ابتدای روز و دروس خواندنی و حفظی را در انتهای روز قرار دهید.

در این حالت در ابتدای روز وقتی انرژی بیشتری دارید می توانید دروس تمرینی را مطالعه و در انتهای روز که انرژی شما کم می شود به مطالعه دروس حفظی و خواندنی بپردازید.بنابراین، سعی کنید دروس از جنس یکسان را بیشتر از دو واحد متوالی مطالعه نکرده و تنوع مطالعاتی را برای جلوگیری از خستگی ذهن و افزایش کیفیت مطالعه خود رعایت کنید تا بتوانید با مرور بيشتر مطالب در طول هفته، به تثبيت آنها كمك كنيد و در آزمون سراسري به موفقيت دست پيدا كنيد.

6 سال قبل  

تعداد مشاهده 548