سلام، من فارغ التحصیل هستم و اکثر درس ها را تمام کردم حالا که بهشون فکر می کنم یادم رفته. آخه من چه کارکنم؟ چطوری مرور کنم؟


سلام، من فارغ التحصیل هستم و اکثر درس ها را تمام کردم حالا که بهشون فکر می کنم یادم رفته. آخه من چه کارکنم؟ چطوری مرور کنم؟

سلام


١- از نظر مشاوره ای، سه نوع قصد یادگیری وجود دارد: کنفرانسی، تشریحی و تستی.

اگر مطلبی را به قصد زدن تست (یادآوری جزئیات با دیدن سوال و گزینه ها) مطالعه کنید و بخواهید آن را به صورت کنفرانسی (توضیخ دقیق بدون دیدن جزئیات) یادآوری کنید، قطعا نمی توانید و این دلیلی است که شما فکر می کنید مطالب را فراموش کرده اید. در صورتیکه اگر تست ها و گزینه ها را ببینید، مطالب برای شما تداعی می شود.


٢- هنگام مرور دروس، برای هر درس مطابق با نوع آن درس (تمرینی و حفظی) مرور را انجام دهید. برای دروس تمرینی (مانند ریاضی ، فیزیک، مسائل اقتصاد، زبان فارسی و.....) ابتدا خلاصه نویسی های خود را مرور کرده و سپس به حل تست های علامتدار خود بپردازید.


٣- برای دروس حفظی (مانند تعاریف فیزیک، زیست شناسی، منطق، جامعه شناسی، دین و زندگی و.....) بهتر است کتاب درسی و خلاصه نویسی های خود را سریع مرور نمایید.


۴- همچنین در این روزها به بررسی آزمون های سه روز یکبار خود پرداخته و سوالات آن ها را  ذوباره حل کنید.


بنابراین نگران مطالب فرموش شده نباشید. اولا مطالب را به شیوه درست بازیابی کنید، ثانیا در این دوره با مرور دروس مطابق آنچه در بالا توضیح داده شد می توانید نقاط فراموشی خود را بیابید.

5 سال قبل  

تعداد مشاهده 1836