سلام، با وجود ظرفیت هایی که دارم باز هم نمی توانم ساعت مطالعه خودم را بالا ببرم و این مسئله بسیار ناراحت و نگرانم می کند.


سلام، با وجود ظرفیت هایی که دارم باز هم نمی توانم ساعت مطالعه خودم را بالا ببرم و این مسئله بسیار ناراحت و نگرانم می کند.

سلام١- یکی از دلایلی که جلوی شما را در افزایش ساعت مطالعه می گیرد، داشتن تعلل در اجرای برنامه است . بنابراین باید دلايل تعلل خود را در افزایش ساعت مطالعه، يادداشت كنيد و برای حل آن ها بکوشید.


٢- شرکت در یک آزمون آزمایشی به شما کمک می کند تا با جدیت به اجرای برنامه بپردازید و پیشروی مناسبی  داشته باشید. بنابراین حتما در یک آزمون آزمایشی مناسب ثبت نام نمایید.


۳- اگر به یک باره بخواهید ساعت مطالعه خود را افزایش بدهید ممکن است در صورتیکه به برنامه نرسیدید بی انگیزه شوید و نتوانید روند خود را ادامه دهید. به همین دلیل باید ساعت مطالعه خود را به صورت تدریجی افزایش دهید.

براي اين كار بايد حجمي زماني مطالعه كنيد.

به اين صورت كه تعداد تمرین و صفحاتي كه در هر واحد مطالعاتي بايد مطالعه كنيد مشخص كرده و سعي كنيد اين مقدار را افزايش دهيد.

براي مثال مشخص كنيد در مدت ٩٠ دقيقه مي خواهيد ۴ صفحه ریاضی مطالعه كرده و ۵ تمرین حل کنید، سپس در واحد هاي بعدي اين اعداد را به ۵ صفحه و ۶ تمرین برسانيد.


۴- داشتن هدف محرک انجام هرکار و فعالیتی است.

بنابراین در روز زمانی را به مرور اهداف خود اختصاص دهید تا انگيزه و انرژي لازم را كسب كنيد.  ليست اهداف خود را يادداشت كرده و آن را هرروز جلوي چشمان خود قرار دهيد  و رسیدن به اهداف خود را باور کنید.


بنابراين با برنامه مطالعاتی مناسبی پیشروی کنید و در یک آزمون آزمایشی مناسب شرکت نمایید تا با افزایش ساعت مطالعه تدریجی خود با استفاده از روش مطالعه حجمی زمانی بتوانید در امتحانات به موفقیت دست پیدا کنید.


6 سال قبل  

تعداد مشاهده 287