سلام، من تازه فهمیدم چقدر ضرر کردم خلاصه نویسی نکردم. هنوز فرصت هست؟؟


سلام، من تازه فهمیدم چقدر ضرر کردم خلاصه نویسی نکردم. هنوز فرصت هست؟؟

سلام


١- شما مي توانيد در دوره نوروز خلاصه نويسي هاي خود را انجام دهيد، همچنين درصورتيكه نتوانستيد تمام خلاصه ها را كامل كنيد، دوران رفع اشكال (ارديبشهت) بهترين زمان براي انجام اين كار است.


٢- همانطور كه درسايت و كانال گزينه ٢ به شما آموزش داده شد، مباحث به سه دسته دروس تمرینی، دروس خواندنی و دروس حفظی، تقسیم بندی می شوند که متناسب با هر درس نوع خلاصه نویسی و رسم الگوهای یادآوری متفاوت است.


٢- مباحث تمرینی : مباحثي که برای یادگیری نیاز به حل تمرین و تست دارند.دروسی مانند ریاضی، فیزیک، مسائل اقتصاد، عربی اختصاصی، مسائل زیست شناسی، زبان فارسی و... از این دست هستند.

خلاصه نویسی این دروس به صورت رسم الگوهای یادآوری می باشد به این صورت که ابتدا عنوان نوشته شده، سپس نکات اصلی و در نهایت نکات فرعی نوشته شوند.


٣- مباحث خواندنی: مباحثي که برای یادگیری و حفظ کردن نیاز به استدلال دارید. مانند دین و زندگی، زیست شناسی، تعاریف فیزیک و شیمی، روان شناسی،فلسفه و..... مثال هایی از این دروس هستند.

خلاصه نویسی این دروس به صورت حاشیه نویسی می باشد، به این صورت که دور کلمات مهم خط بكشيد و موارد مهم را در حاشيه كتاب خود دسته بندي نماييد. همچنين از طرح سوال در حين مطالعه استفاده نموده و سوال خود را در حاشيه كتاب بنويسيد. در اين صورت ذهن شما كنجكاو خواهد شد و مطالب را با عمق بيشتري مي آموزيد.


٤- مباحث حفظي: مباحثي که باید با تکرار مداوم آن ها را حفظ کرد و نیاز به استدلال خاصی ندارند. مانند لغات ادبیات،لغات زبان، لغات عربی، تاریخ ادبیات، و.....

شیوه خلاصه نویسی این دروس به صورت فیش نویسی می باشد.

فیش برگه کوچکی است که یک سمت آن لغت و در سمت دیگر آن مترادف یا توضیح لغت مورد نظر خود را نوشته و سعی کنید آن ها را هر شب سی دقیقه مرور کنید.


٥- در مورد فرمول های ریاضی، فیزیک، اقتصادو.... که نیازمند استدلال هستند نیز می توانید از این روش استفاده نمایید.


بنابراین خلاصه نويسي هاي خود را ادامه دهيد زيرا هنوز فرصت لازم براي تكميل آن ها وجود دارد. همچنين مباحث را برحسب ویژگی های آن ها و روش هایی که در سایت و کانال گزینه دو به شما آموزش داده شده است،خلاصه نویسی کرده و در بازه هاي مرور خود قرار دهيد تا اطلاعات وارد حافظه بلندمدت شما شوند و در آزمون سراسري با تسلط به سوالات پاسخ دهيد.
5 سال قبل  

تعداد مشاهده 1682