سلام، من در درس ریاضی خیلی مشکل دارم و سر امتحان راه حل رامیدانم و به پاسخ هم میرسم اما بیشتر وقت ها مدام اشتباه میکنم مخصوصا در ازمون هایی که از گزینه دو میدهیم...


سلام، من در درس ریاضی خیلی مشکل دارم و سر امتحان راه حل رامیدانم و به پاسخ هم میرسم اما بیشتر وقت ها مدام اشتباه میکنم مخصوصا در ازمون هایی که از گزینه دو میدهیم...

سلام

١- بررسی و تحليل دقیق نتایج آزمون به شما کمک می کند تا درک دقیقی از سطح علمی،میزان پیشروی دروس، کیفیت مطالعه و.... داشته باشید.
کارنامه و مشاوره های شخصی سازی شده آزمون های گزینه ٢ به شما در شناخت نقاط ضعف و قوتتان کمک خواهد کرد و شما مي توانيد با شناسايي و رفع نقاط ضعف خود پيشرفت خوبي داشته باشيد.  

۲- بنابراین مهمترین وظیفه شما در حال حاضر تحلیل دقیق آزمون های آزمایشی و بررسی علل عدم نتیجه گیری تان خواهد بود.
زیرا  تحلیل آزمون به شما کمک خواهد کرد تا نقاط قوت و ضعف خود را شناسایی کرده، نقاط ضعف را برطرف و نقاط قوت خود را پایدار نمایید.

۳- روش مطالعه خود را بررسی نمایید.
دروسی مانند ریاضی از نوع دروس تمرینی هستند یعنی برای یادگیری به تمرین و حل تست های آموزشی نیاز است.
ابتدا جزوه خود را  سریع مطالعه کرده و فرمول ها و نکات مهم آن را استخراج کرده و وارد خلاصه نویسی های خود نمایید. سپس به مطالعه کتاب درسی بپردازید و تمرین های آن را حل کنید.

۴- سپس تمرین حل کنید. البته در حل تمرین ها هم زیاد مکث نکنید و اگر پاسخ را نمی دانید با استفاده از جزوه و پاسخنامه تشریحی، پاسخ را یادبگیرید. همچنین اگر در این تمرین ها نکته ای موجود است، نکات جدید را وارد خلاصه نویسی های خود نمایید. حل تمرین های متعدد تكميل كننده يادگيري شما مي باشد و حتما بايد در برنامه مطالعاتي شما قرار بگيرد. در دروس تمريني بايد٣٠٪‏ واحد مطالعاتي خود را به مطالعه و ٧٠٪‏ زمان باقي مانده را به  حل تمرین اختصاص دهيد، زيرا اين دروس براي يادگيري به حل تمرین های فراوان نياز دارند.

۵- منابع کمک آموزشی خود (کتاب های کمک آموزشی، کلاس و....) را کنترل کنید و در صورتیکه مناسب نیستند آن ها را تغییر دهید.

بنابراین ابتدا آزمون ها و امتحان های خود را تحلیل نمایید تا علل عدم نتیجه گیری را یافته و با اصلاح روش مطالعه، مطابق آنچه در بالا ذکر شد، پیشروی کرده تا به نتیجه دلخواه خود دست پیدا کنید.

6 سال قبل  

تعداد مشاهده 441