سلام، با اینکه خیلی میخونم اما ترازم تغییر نمیکنه باید چکار کنم؟


سلام، با اینکه خیلی میخونم اما ترازم تغییر نمیکنه باید چکار کنم؟

سلام

١- مهمترین وظیفه شما در حال حاضر تحلیل دقیق آزمون های آزمایشی و بررسی علل عدم نتیجه گیری تان خواهد بود.
زیرا  تحلیل آزمون به شما کمک خواهد کرد تا نقاط قوت و ضعف خود را شناسایی کرده، نقاط ضعف را برطرف و نقاط قوت خود را پایدار نمایید.

۲- بررسی و تحلیل دقیق نتایج آزمون به شما کمک می کند تا درک دقیقی از سطح علمی،میزان پیشروی دروس، کیفیت مطالعه و.... داشته باشید.
کارنامه و مشاوره های شخصی سازی شده آزمون های گزینه ٢ به شما در شناخت نقاط ضعف و قوتتان کمک خواهد کرد و شما می توانید با شناسایی و رفع نقاط ضعف خود پیشرفت خوبی داشته باشید.  


٣- باید در تحلیل آزمون خود،تمامی سوالات اعم از غلط،نرده و صحیح را بررسی کنید. البته مشاوره تحلیل آزمون گرینه ٢، به شما کمک خواهد کرد تا متناسب با وضعیت پاسخگویی در هر درس، در مورد اقداماتی که باید برای تسلط و یادگیری موضوع انجام دهید، تصمیم گیری نمایید.

۴- برای مثال در صورتیکه علت عدم نتیجه گیری شما در آزمون، معلومات است،استفاده از ابزاهای کمک آموزشی مناسب ( منابع تمرین و یا کلاس و.. )برای کاهش مدت زمان یادگیری مباحث  و تکمیل آموخته ها از طریق تست زنی به شیوه آموزشی بهترین تصمیم راهبردی است.

۵- اگر تعداد سوالات پاسخ داده نشده شما زیاد است، علت عدم پاسخگویی را بیابید.
درصورتیکه به دلیل کمبود وقت نتوانسته اید به سوالات پاسخ دهید و در منزل در درس مورد نظر درصد مطلوبی داشتید، باید با افزایش تعداد تست آموزشی و ایجاد تسلط روی مباحث این مشکل را رفع نمایید.

۶- اگر علت عدم پاسخگویی شما مفهومی بودن سوالات  یا متوجه نشدن دروس باشد،با مطالعه دقیق و مجدد مطالب و حل تمرین های آموزشی فراوان، می توانید مطالب را به صورت عمقی در ذهن خود تثبیت نمایید.

بنابراین باید در ابتدا آزمون های خود را تحلیل نمایید تا بتوانید با بررسی علل عدم نتیجه گیری خود، تغییرات لازم در برنامه مطالعاتی را اعمال نمایید تا بتوانید به موفقیت دست پیدا کنید.

5 سال قبل  

تعداد مشاهده 745