سلام، گاهی اوقات نمی‌تونم برنامه رو کامل انجام بدم. راهکار چیست؟


سلام، گاهی اوقات نمی‌تونم برنامه رو کامل انجام بدم. راهکار چیست؟

سلام

١- مطالعه حجمی زمانی داشته باشید.
مطالعه حجمی و زمانی بی این معنی است که در واحد درس مورد نظر خود میزان صفحات وتعداد تست خود را مشخص کرده و سعی کنید مطابق همین هدف جلو بروید و پس از هربار مطالعه سعی کنید کمی این مقدار را افزایش دهید.برای مثال در درس دینی مشخص کنید ١ درس را در مدت ١:٣٠ ساعت خواهید خواند.
در هر واحد تعداد تست و صفحات را بشمارید و سعی کنید هربار این تعداد را کمی افزایش دهید.
برای مثال اگر در درس دینی ٦ صفحه را در ١:٣٠ ساعت مطالعه می کنید، در واحد بعدی مطالعه هدف گذاری شما باید مطالعه ٧ صفحه در همین مدت زمان باشد.


۲- حداقل ۱۰٪ از برنامه مطالعاتی خود را به واحد های جبرانی اختصاص داده و از واحدهای جبرانی خود برای درس هایی که از برنامه عقب می افتید استفاده کنید. این واحد ها به این دلیل در برنامه گنجانده شده اند تا شما بتوانید در صورت عقب افتادن از برنامه، آن را جبران نمایید. بنابراین نباید به دلیل از دست دادن تعدادی از واحد های مطالعاتی، تمام برنامه خود را بهم بریزید زیرا در این صورت به سختی می توانید واحد های باقی مانده را جبران نمایید.

۳- از خلاصه نویسی استفاده کنید، خلاصه نویسی به شما کمک می کند با تمرکز و سرعت بیشتری به مطالعه مباحث بپردازید. بهتر است شیوه صحیح خلاصه نویسی را مطابق آنچه در سایت و کانال گزینه دو به شما آموزش داده شده است، انجام دهید.

۴- در صورتیکه سرعت کم شما به دلیل ضعف علمی است، بهتر است از منابع کمک آموزشی مناسب از قبیل منابع تست زنی مناسب، کلاس و... استفاده کنید.

بنابراین اولویت شما باید  مطالعه حجمی-زمانی و استفاده از واحدهای جبرانی باشد و سعی کنید با افزایش تدریجی سرعت مطالعه و نوشتن خلاصه نویسی مطابق آنچه به شما آموزش داده شده است، با سرعت مناسب پیشروی نمایید.

5 سال قبل  

تعداد مشاهده 654