سلام، مدرسه ما هر دو هفته خودش آزمون های تستی برگزار می کنه. من برای اینکه نمره هام خوب شه شبش و دو شب قبلش فقط براش می خونم. خیلی کار بدیه؟


سلام، مدرسه ما هر دو هفته خودش آزمون های تستی برگزار می کنه. من برای اینکه نمره هام خوب شه شبش و دو شب قبلش فقط براش می خونم. خیلی کار بدیه؟

سلام

١- داشتن یک برنامه مطالعاتی دقیق به شما کمک خواهد کرد تمامی دروس را در زمان های مناسب مرور کرده و بتوانید به طور دقیق به سرفصل های آزمون برسید.

٢- در صورتیکه عادت به مطالعه شب امتحانی  (مطالعه در روزهای نزدیک آزمون) دارید باید به این نکته دقت داشته باشید که اگر روزهای کمی قبل از آزمون ها بخواهید مطالب را مطالعه کنید علاوه بر ایجاد فشار و استرس زیاد به شما، سبب کاذب شدن نتایج آزمون خواهد شد.

٣- همچنین در حال حاضر به دلیل کم بودن مباحث آزمون شما می توانید دروس را دو روز قبل از آزمون به پایان برسانید. اما، ممکن است پیش از آزمون های جمع بندی پایان سال نتوانید به مرور تمامی درس ها برسید و این مسئله سبب استرس و بهم ریختگی ذهن شما شود.

٤- یکی دیگر از دلایلی که سبب می شود دانش آموزان اینگونه مطالعه داشته باشند این است که خلاصه نویسی از دروس نداشته و نمی توانند آن ها را مرور کنند.
در حال حاضر باید اولویت شما رسم الگوهای یادآوری از دروس است تا علاوه بر یادگیری بهتر مطالب، سرعت بیشتری برای مرور مطالب داشته باشید.

۵- به مرور زمان این عادت را ترک کنید.
در حال حاضر سعی کنید با برنامه مطالعه کنید تا بتوانید عادات صحیح مطالعاتی را کسب کیند و از رقبای خود پیشی بگیرید.
این روند اصلاحی ممکن است دو الی سه هفته به طول بینجامد.

بنابراین باید اولویت شما پایبندی دقیق به برنامه مطالعاتی، نوشتن خلاصه نویسی و مرور مطالب و اصلاح عادات خود باشد تا نتیجه شما در آزمون ها کاذب نبوده و بتوانید به بررسی دقیق و منطقی آزمون های خود بپردازید.

6 سال قبل  

تعداد مشاهده 439