سلام. ببخشید میشه لطفا بگید یه فارق التحصیل در روز باید چند ساعت درس بخونه؟؟؟ و اینکه چند تا درس در روز رو بخونیم؟


سلام. ببخشید میشه لطفا بگید یه فارق التحصیل در روز باید چند ساعت درس بخونه؟؟؟ و اینکه چند تا درس در روز رو بخونیم؟

سلام

١- ساعت مطالعه مناسب به هدف شما در ازمون سراسرى بستگی دارد.
در صورتیکه هدف شما قبولی در كدرشته هاى پرطرفدار است، بايد بيشترين زمان ممكن در روز را به مطالعه اختصاص دهيد و حداکثر تلاش خود را انجام دهید.

٢- اگر ٨ ساعت به خواب و ٤ ساعت به كارهاى متفرقه (استراحت هاى ميان مطالعه ، وعده هاى غذايى و ...) اختصاص دهيد، بايد ١٠ تا ١٢ ساعت در روز را به مطالعه بپردازید.
سعی کنید ساعت مطالعه خود را ثبت و آن را به صورت تدريجی افزايش دهيد.

٣- برای اینکار  مطالعه حجمی زمانی داشته باشید.
مطالعه حجمی و زمانی یعنی این که در واحد درس مورد نظر خود میزان صفحات وتعداد تست خود را مشخص کرده و سعی کنید مطابق همین هدف جلو بروید و پس از هربار مطالعه سعی کنید کمی این مقدار را افزایش دهید.براي مثال در درس دینی مشخص كنيد ١ درس را در مدت ١:٣٠ ساعت خواهيد خواند.
در هر واحد تعداد تست و صفحات را بشمارید و سعی کنید هربار این تعداد را کمی افزایش دهید.
براي مثال اگر در درس دینی ٦ صفحه را در ١:٣٠ ساعت مطالعه مي كنيد، در واحد بعدي مطالعه هدف گذاري شما بايد مطالعه ٧ صفحه در همين مدت زمان باشد.

۴- به دلیل اینکه داشتن تنوع مطالعاتی یکی از مهمترین عوامل موفقیت در آزمون سراسری است، روزانه بین ۴ تا ۶ درس را مطالعه کنید و پیشنهاد می شود حداکثر دو درس از یک جنس را به صورت متوالی مطالعه نمایید.

۵- مطابق با برنامه درس بخوانید زیرا یک برنامه مسنجم و متعادل به شما کمک می کند تا از شیوه درس خواندن خود مطمئن شده و با اشتیاق بیشتری ساعت مطالعه خود را بالا ببرید. پيشنهاد مي شود از برنامه هفتگي موجود در سایت و کانال گزینه ٢ استفاده كنيد.

بنابراین مطابق یک برنامه دقیق و منسجم پیش روی کنید و سعی کنید هر روز میزان کمی نسبت به روز قبل پیشرفت کرده تا در به ساعت مطالعه مناسب خود دست پیدا کنید و در آزمون سراسری به موفقیت دست پیدا کنید.

6 سال قبل  

تعداد مشاهده 579