سلام، دروس خواندنی رو چطور باید مطالعه کرد که در امتحان های مدرسه موفق شویم؟


سلام، دروس خواندنی رو چطور باید مطالعه کرد که در امتحان های مدرسه موفق شویم؟

سلام

 ١- دروس خواندنی، دروسی هستند که برای یادگیری نیاز به استدلال و حفظ کردن مطالب دارید. مانند دین و زندگی، زیست شناسی، فلسفه و منطق و....

۲- برای این دروس باید بیشتر زمان واحد مطالعاتی خود را به مطالعه به شیوه لایه ای
(به این صورت که ابتدا یک پاراگراف را مطالعه کرده و حاشیه نویسی آن را انجام دهید، سپس سعی کنید پاراگراف اول را برای خود توضیح دهید، سپس پاراگراف دوم را مطالعه کرده و این بار پارارگراف اول و دوم را برای خود توضیح دهید و همین شیوه را ادامه دهید تا به انتهای صفحه برسيد،  ‎وقتي به انتهاى صفحه رسيديد كل صفحه را براى خودتان توضيح دهيد و همين كار را براى هر صفحه انجام دهيد تا به انتهاى درس برسيد.) و حاشیه نویسی اختصاص دهید  برای مثال اگر واحد مطالعاتی شما  دقیقه ای است باید٦٠ دقیقه را به مطالعه و حاشیه نویسی و ٣٠ دقیقه را به حل تمرین اختصاص دهید.

۳- همچنین خلاصه نویسی این دروس به صورت حاشیه نویسی می باشد، به این صورت که دور کلمات مهم خط بكشيد و موارد مهم را در حاشيه كتاب خود دسته بندي نماييد. همچنين از طرح سوال در حين مطالعه استفاده نموده و سوال خود را در حاشيه كتاب بنويسيد. در اين صورت ذهن شما كنجكاو خواهد شد و مطالب را با عمق بيشتري مي آموزيد.

بنابراین با یادگیری دقیق این دروس با استفاده از شیوه های صحیح مطالعه و خلاصه نویسی می توانید مطالعه با کیفیت تری داشته باشید و در امتحانات نتیجه قابل قبولی کسب نمایید.

6 سال قبل  

تعداد مشاهده 595