سلام من زیاد آزمونمو خوب ندادم .اولین آزمونمه 😩نمیدونم چی کار کنم ناامیدشدم


سلام من زیاد آزمونمو خوب ندادم .اولین آزمونمه 😩نمیدونم چی کار کنم ناامیدشدم

سلام

١- اولین و مهمترین وظیفه شما تحلیل آزمون هایی است که در آن ها شرکت کرده اید.
بررسی دقیق نتایج آزمون به شما کمک می کند شناخت دقیقی از شرایط خود داشته باشید و  بتوانید به نتیجه دلخواه خود دست پیدا کنید. بنابراین حتما  آزمون خود را تحلیل کنید.

٢- سعی کنید به جای برخورد احساسی با آزمون، برخورد منطقی داشته باشید. زیرا هدف از آزمون های آزمایشی، گرفتن رتبه و تراز بالا نیست. هدف از این آزمون ها این است که شما علل پیشرفت و عدم پیشرفت خود را بیابید و برای هر کدام تصمیم راهبردی مناسبی اخذ نمایید و نسبت به تصمیم های اخذ شده برنامه مطالعاتی خود را تغییر دهید.

۳-  با استفاده از نتایج تحلیل آزمون خود می توانید علل عدم نتیجه گیری را دقیق تر بررسی کنید.
این علل می توانند ناشی از مشکلات علمی یا مشکلات مهارتی باشد.
با بررسی دقیق  نتیجه آزمون خود می توانید این علل را پیدا کرده و راه حل مناسب را بیابید.البته در کارنامه های تحلیل آزمون موجود در سایت گزینه٢ بررسی دقیقی از آزمون شما صورت گرفته است.

۴- اگر علت عدم پیشرفت شما معلومات است، پیشنهاد می شود از ابزاهای کمک آموزشی مناسب (نظیر کتاب تست و یا کلاس) استفاده نمایید تا مدت زمان یادگیری مباحث کاهش یابد و بتوانید برای تکمیل آموخته های خود از تست زنی به شیوه آموزشی استفاده کنید.

۵- همچنین پیدا کردن علل عدم پاسخگویی به سوالات نیز بسیار مهم است.
برای مثال درصورتيكه به دليل كمبود وقت نتوانسته ايد به سوالات پاسخ دهيد، بايد با افزايش تعداد تست آموزشي و ايجاد تسلط روي مباحث اين مشكل را رفع نماييد.

۶- اگر علت عدم پاسخگويي شما مفهومي بودن سوالات  يا متوجه نشدن دروس باشد، مي توانيد با مطالعه دقيق و مجدد مطالب و زدن تست هاي آموزشي فراوان، مطالب را به صورت عمقي در ذهن خود تثبيت نماييد.

بنابراین بررسی نتایج آزمون های آزمایشی خود را جدب گرفته زیرا تحلیل آزمون اهمیتی برابر با آزمون دارد و شما می توانید با استفاده از نتایج به دست آمده از تحلیل آزمون، تصمیم های راهبردی دقیقی گرفته و با انجام این تصمیم ها به نتایج دلخواه خود دست پیدا کنید.

6 سال قبل  

تعداد مشاهده 849