سلام بااینکه هنوزخیلی تاکنکورمونده امامن ازالان استرس دارم ونگرانم میترسم نرسم بخونم، ذهنم درگیره ممنون میشم راهنماییم کنید


سلام بااینکه هنوزخیلی تاکنکورمونده امامن ازالان استرس دارم ونگرانم میترسم نرسم بخونم، ذهنم درگیره ممنون میشم راهنماییم کنید

سلام

۱- یکی از دلایل ایجاد استرس، نگرانی ها و افکار منفی است. برای اینکه بتوانید استرس خود را کنترل نمایید بهتر است لیست نگرانی های خود را یادداشت کنید و در روز زمانی را به فکر کردن در مورد آن ها و پیدا کردن راه حل مناسب اختصاص دهید. این کار باعث می شود افکار مزاحم که سبب عدم تمرکز و استرس شما می شود از بین بروند و شما بتوانید با تمرکز بیشتری به مطالعه وپیشروی بپردازید.

٢- بسیاری از داوطلبان به دلیل شرایط جلسه آزمون سراسری دچار استرس می شوند، راه حل جلوگیری از این شرایط این است که هر روز زماني را به فكر كردن در مورد روز آزمون سراسري اختصاص دهيد كه در آن روز در بهترين وضعيت خود قرار داريد. مثبت فکر کنید تا بتوانید با آرامش بیشتری برنامه مطالعاتی خود را پیش ببرید.

 ٣- هر روز  ١٥ تا ٣٠ دقيقه  ورزش کنید. ورزش  و دویدن سبب می ترشح هورمون اندروفین در بدن شما شده که این هورمون سبب نشاط و شادابی و کاهش استرس می شود. بنابراین ورزش را حتما در برنامه این روزهای خود قرار دهید. علاوه بر این ورزش سبب افزایش تمرکز شما نیز خواهد شد.

٤- درصورتیکه هیچ یک از موارد فوق سبب آرامش شما نشد، پیشنهاد می شود به متخصص (روانشناس) مراجعه نمایید. این متخصصان می توانند با ارائه تمرین های مناسب به شما در کسب آرامش کمک کنند.

بنابراین حتما لیست نگرانی های خود را یادداشت نموده و با  فکر کردن به آن ها و انجام ورزش های روزانه بر استرس خود غلبه نمایید.

 

6 سال قبل  

تعداد مشاهده 459