سلام من وقتی ازمون میدم هی ۱۰۰ تا ۱۰۰ تا ترازم میاد بالا میخام بدونم چرا تراز من رشد خوبی نداره و هم چنین من خیلی درس میخونم و تست میزنم داخل منزل ولی نتیجه لازمو بدست نمیارم تا حالا هم ۴تا ازمون دادم ولی نتیجه ی خوبی نگرفتم؟


سلام من وقتی ازمون میدم هی ۱۰۰ تا ۱۰۰ تا ترازم میاد بالا میخام بدونم چرا تراز من رشد خوبی نداره و هم چنین من خیلی درس میخونم و تست میزنم داخل منزل ولی نتیجه لازمو بدست نمیارم تا حالا هم ۴تا ازمون دادم ولی نتیجه ی خوبی نگرفتم؟

سلام

١-بررسی و تحليل دقیق نتایج آزمون به شما کمک می کند تا درک دقیقی از سطح علمی،میزان پیشروی دروس، کیفیت مطالعه و.... داشته باشید.
کارنامه و مشاوره های شخصی سازی شده آزمون های گزینه ٢ به شما در شناخت نقاط ضعف و قوتتان کمک خواهد کرد و شما مي توانيد با شناسايي و رفع نقاط ضعف خود پيشرفت خوبي داشته باشيد.  

٢- توقع خود را پايين بياوريد و سعي كنيد در هر آزمون كمي پيشرفت كنيد. در صورتيكه بخواهيد پيشرفت بسياري در هر آزمون داشته باشيد اشتباهات شما زياد شده و بي دقتي هاي زياد سبب مي شود درصدهاي مورد نياز خود را كسب نكنيد.

٣-مهمترین وظیفه شما در حال حاضر تحلیل دقیق آزمون های آزمایشی و بررسی علل عدم نتیجه گیری تان خواهد بود.
زیرا  تحلیل آزمون به شما کمک خواهد کرد تا نقاط قوت و ضعف خود را شناسایی کرده، نقاط ضعف را برطرف و نقاط قوت خود را پایدار نمایید.

۴- دقت داشته باشید که باید در تحلیل آزمون خود،تمامي سوالات اعم از غلط،نرده و صحيح را بررسي كنيد. البته مشاوره تحليل آزمون گرينه ٢، به شما كمك خواهد كرد تا متناسب با وضعيت پاسخگويي در هر درس، در مورد اقداماتي كه بايد براي تسلط و يادگيري موضوع انجام دهيد، تصميم گيري نماييد.

۵-در صورتیکه علت عدم نتیجه گیری شما در آزمون، معلومات است،استفاده از ابزاهای کمک آموزشی مناسب ( منابع تست و یا کلاس و.. )برای کاهش مدت زمان یادگیری مباحث  و تکمیل آموخته ها از طریق تست زنی به شیوه آموزشی بهترین تصمیم راهبردی است.

۶-یکی از دلایل عدم نتیجه گیری در آزمون ها بی دقتی است.لسیت بی دقتی های خود را یادداشت کرده و روز قبل از آزمون آزمایشی، این لیست را مرور کنید تا میزان بی دقتی های شما کاهش یابد.

۷-اگر تعداد سوالات پاسخ داده نشده شما زیاد است، علت عدم پاسخگویی را بیابید.
درصورتيكه به دليل كمبود وقت نتوانسته ايد به سوالات پاسخ دهيد و در منزل در درس مورد نظر درصد مطلوبی داشتید، بايد با افزايش تعداد تست آموزشي و ايجاد تسلط روي مباحث اين مشكل را رفع نماييد.

۸- اگر علت عدم پاسخگويي شما مفهومي بودن سوالات  يا متوجه نشدن دروس باشد،با مطالعه دقيق و مجدد مطالب و زدن تست هاي آموزشي فراوان، می توانید مطالب را به صورت عمقي در ذهن خود تثبيت نماييد.

بنابراین شما می توانید با بیشترین مقدار تلاش  و بررسی دقیق نتایج آزمون های آزمایشی، نقاط قوت و ضعف خود را بررسی کرده و با گرفتن تصميمات راهبردي مناسب براي بهبود وضعيت علمي خود بكوشيد.

6 سال قبل  

تعداد مشاهده 774