سلام ، من امسال پیش دانشگاهی هستم واز مهرماه میخوام ک همراه با درس های پیش دانشگاهی درس های سال دوم و سوم رو هم شروع کنم ب خوندن ولی نمیدونم کدوم درس ها رو توی اولویت قرار بدم؟


سلام ، من امسال پیش دانشگاهی هستم واز مهرماه میخوام ک همراه با درس های پیش دانشگاهی درس های سال دوم و سوم رو هم شروع کنم ب خوندن ولی نمیدونم کدوم درس ها رو توی اولویت قرار بدم؟

سلام

١-  از ابتدای سال و در طول سال تحصیلی اولویت شما باید مطالعه درس هرروز همان روز همگام با مدرسه باشد.
زیرا اگر درس هر روز را همان روز مطالعه کنید، سبب ایجاد تسلط در برنامه مطالعاتی و مفهومی شدن مطالعه خواهد شد و کیفیت مطالعه را بالا خواهد برد.
روش درس هر روز همان به شما کمک خواهد کرد تا با سرعت بیشتری به مرور این مطالب بپردازید و بتوانید وقت بیشتری را برای زدن تست و تثبیت آموخته های خود در اختیار داشته باشید.
بنابراین از اولین روز حضور در مدرسه انجام این کار را در برنامه مطالعاتی خود قرار دهید.

٢- بسیاری از داوطلبان نگران این موضوع هستند که نمی توانند تمامی تکالیف خود را در واحد درس هر روز همان روز به اتمام برسانند. نگران نباشید، اگر در واحد مطالعاتی خود نمی توانید به تمام اقدامات درس هرروز همان روز خود برسید، اولویت خود را خواندن مطالب قرار داده و سایر اقدامت را به روزهای بعدی موکول کنید.

٣- همچنین در طول سال تحصیلی، اگر مدرسه شما تمامی دروس سال چهارم و سال های پایه را تدریس می کند، همگام با مدرسه پیش بروید و دروس سال چهارم  (که معمولا با برنامه آزمون هم پوشانی دارد) را با استفاده از برنامه هفتگی گزینه ٢ جلو ببرید.

۴- اما در صورتیکه دروس پایه در مدرسه شما تدریس نمی شد، دروس سال چهارم را همگام با مدرسه پیش ببرید و دروس سال های پایه را همگام با برنامه مطالعاتی هفتگی گزینه ٢  مطالعه نمایید.


بنابراین اولویت شما باید مطالعه با یک برنامه مناسب و رعايت روش درس هرروز همان روز باشد، تا به تسلط كافي در دروس رسيده و با شرکت در آزمون آزمایشی مناسب بتوانید نقاط قوت و ضعف خود را مشخص کرده و با رفع نقاط ضعف و تثبیت نقاط قوت به نتیجه دلخواه خود دست پیدا کنید.

6 سال قبل  

تعداد مشاهده 586