سلام برای موفقیت در آزمون سال ۱۳۹۷ باید روزی چند ساعت درس خواند؟ امسال سال چهارم هستم.


سلام برای موفقیت در آزمون سال ۱۳۹۷ باید روزی چند ساعت درس خواند؟ امسال سال چهارم هستم.

سلام

١- ساعت مطالعه مناسب به هدف شما در ازمون سراسرى بستگی دارد.
در صورتیکه هدف شما قبولی در كدرشته هاى پرطرفدار است، بايد بيشترين زمان ممكن در روز را به مطالعه اختصاص دهيد و حداکثر تلاش خود را انجام دهید.

٢- اگر ٨ ساعت به خواب و ٤ ساعت به كارهاى متفرقه (استراحت هاى ميان مطالعه ، وعده هاى غذايى و ...) اختصاص دهيد، بايد ١٠ تا ١٢ ساعت در روزهاي تعطيل و ٥ تا ٦ ساعت در روزهاي مدرسه را به اموزش  (كلاس و مطالعه و تست و ... ) بپردازيد.
سعی کنید ساعت مطالعه خود را ثبت و آن را به صورت تدريجی افزايش دهيد.

٣- برای اینکار  مطالعه حجمی زمانی داشته باشید.
مطالعه حجمی و زمانی یعنی این که در واحد درس مورد نظر خود میزان صفحات وتعداد تست خود را مشخص کرده و سعی کنید مطابق همین هدف جلو بروید و پس از هربار مطالعه سعی کنید کمی این مقدار را افزایش دهید.براي مثال در درس دینی مشخص كنيد ١ درس را در مدت ١:٣٠ ساعت خواهيد خواند.
در هر واحد تعداد تست و صفحات را بشمارید و سعی کنید هربار این تعداد را کمی افزایش دهید.
براي مثال اگر در درس دینی ٦ صفحه را در ١:٣٠ ساعت مطالعه مي كنيد، در واحد بعدي مطالعه هدف گذاري شما بايد مطالعه ٧ صفحه در همين مدت زمان باشد.

۴- مطابق با برنامه درس بخوانید زیرا یک برنامه مسنجم و متعادل به شما کمک می کند تا از شیوه درس خواندن خود مطمئن شده و با اشتیاق بیشتری ساعت مطالعه خود را بالا ببرید. پيشنهاد مي شود از برنامه هفتگي موجود در سایت و کانال گزینه ٢ استفاده كنيد.

۵- شرکت در آزمون آزمایشی مناسب به شما کمک می کند تا با جدیت بیشتری برنامه مطالعاتی خود را انجام دهید وبتوانید با استفاده از کارنامه های آن به بررسی میزان مطالعه خود، سطح علمی و... بپردازید.
بررسی دقیق آزمون های آزمایشی به شما کمک خواهد کرد تا به درستی نقاط قوت و ضعف خود را شناسايى و نقاط قوت را تقويت و نقاط ضعف را برطرف نماييد.

۶- هدف خود را يادداشت كرده و آن ها هرروز جلوي چشمان خود قرار دهيد.
داشتن هدف به شما كمك مي كند با انگيزه بيشتري به انجام برنامه مطالعاتي خود بپردازيد.

بنابراین مطابق یک برنامه دقیق و منسجم پیش روی کنید و سعی کنید هر روز میزان کمی نسبت به روز قبل پیشرفت کرده و با یادداشت اهداف خود و مرور آن ها به صورت روزانه، اشتیاق و نشاط لازم برای انجام فعالیت های خود را به دست آورید.

6 سال قبل  

تعداد مشاهده 693