سلام من مشکل دارم که چطور درس های خواندنی رو بخونم بعد که خوندم چکار کنم مرور کنم نمیدونم راهنمایی کنید؟


سلام من مشکل دارم که چطور درس های خواندنی رو بخونم بعد که خوندم چکار کنم مرور کنم نمیدونم راهنمایی کنید؟

سلام

 ١- دروس خواندنی، دروسی هستند که برای یادگیری نیاز به استدلال و حفظ کردن مطالب دارید. مانند دین و زندگی، زیست شناسی، فلسفه و منطق و....

۲- برای این دروس باید بیشتر زمان واحد مطالعاتی خود را به مطالعه به شیوه لایه ای (  به این صورت که ابتدا یک پاراگراف را مطالعه کرده و حاشیه نویسی آن را انجام دهید، سپس سعی کنید پاراگراف اول را برای خود توضیح دهید، سپس پاراگراف دوم را مطالعه کرده و این بار پارارگراف اول و دوم را برای خود توضیح دهید و همین شیوه را ادامه دهید تا به انتهای صفحه برسيد،  ‎وقتي به انتهاى صفحه رسيديد كل صفحه را براى خودتان توضيح دهيد و همين كار را براى هر صفحه انجام دهيد تا به انتهاى درس برسيد.) و حاشیه نویسی اختصاص دهید  برای مثال اگر واحد مطالعاتی شما  دقیقه ای است باید٦٠ دقیقه را به مطالعه و حاشیه نویسی و ٣٠ دقیقه را به حل تمرین اختصاص دهید.

۳- همچنین خلاصه نویسی این دروس به صورت حاشیه نویسی می باشد، به این صورت که دور کلمات مهم خط بكشيد و موارد مهم را در حاشيه كتاب خود دسته بندي نماييد. همچنين از طرح سوال در حين مطالعه استفاده نموده و سوال خود را در حاشيه كتاب بنويسيد. در اين صورت ذهن شما كنجكاو خواهد شد و مطالب را با عمق بيشتري مي آموزيد.

بنابراین با یادگیری دقیق این دروس با استفاده از شیوه های صحیح مطالعه، تست زنی و خلاصه نویسی می توانید مطالعه با کیفیت تری داشته باشید و به  نتیجه دلخواه دست پیدا کنید.

6 سال قبل  

تعداد مشاهده 593