سلام. من چون چند سال هیچی نخوندم همه چی یادم رفته وکندخوانم.از برنامه های ازمون عقب میوفتم.ممنون می شم راهنماییم کنید.


سلام. من چون چند سال هیچی نخوندم همه چی یادم رفته وکندخوانم.از برنامه های ازمون عقب میوفتم.ممنون می شم راهنماییم کنید.

سلام

۱- مهم ترین مولفه دستیابی به موفقیت داشتن هدف و به دنبال آن انگیزه است؛به توانایی های خود ایمان داشته باشید و به امید تحقق هدفتان تلاش کنید.

۲- لازمه رسیدن به موفقیت در آزمون سراسری،گذراندن یک فرآیند بلندمدت همراه با پشتکار است. بنابراین دست از تلاش نکشید و سعی کنید هر روز از دیروز بهتر عمل کنید.
ساعت مطالعه و تعداد تست هر روز خود را بنویسید و سعی کنید روز بعد ساعت مطالعه و تعداد تست را نسبت به روز قبل افزایش دهید.

۳- به صورت حجمی- زمانی مطالعه کنید، به این صورت که در زمان مشخص، تعداد صفحاتی را که قصد دارید مطالعه کنید را مشخص کرده و سعی کنید هر بار این مقدار را افزایش دهید تا به سرعت دلخواه خود برسید.

٤- بهتر است در دروس ضعیف از منابع کمک آموزشی مناسب مانند کتاب ، کلاس و....  استفاده شود تا مدت زمان یادگیری درس کاهش پیدا کند و بتوانید وقت بیشتری را به زدن تست و به خاطرسپردن مطالب اختصاص دهید.

٥- صبور باشید و تا انتهای مسیر با قدرت گام بردارید.قرار نیست شما از ابتدای مسیر در اوج باشید باید هدف شما آزمون سراسری باشد.
سعی کنید در هر آزمون كمى پیشرفت کنید و از خود توقع بالایی نداشته باشید تا بتوانید با استرس کم پیش بروید.

بنابراین، بهتر است برای رسیدن به برنامه های آزمون و سرعت مطالعه کافی، حجمی-زمانی مطالعه کرده و  مطابق نتایج آزمون های آزمایشی در هر درس سطح علمی خود را ارزیابی کرده و جهت بهبود آن تصمیمات لازم را اتخاذ نمایید.

6 سال قبل  

تعداد مشاهده 573