سلام میخواستم روش تستی خوندنو بدونم،معلمای ما همیشه میگن تا الان ازشما سوال تشریحی پرسیده شده و شما تشریحی میخونین،چطور باید تستی خوند؟


سلام میخواستم روش تستی خوندنو بدونم،معلمای ما همیشه میگن تا الان ازشما سوال تشریحی پرسیده شده و شما تشریحی میخونین،چطور باید تستی خوند؟

سلام

١- شما با مطالعه دروس به صورت دقیق و با شرح و بسط (مطالعه تشریحی) و حل تمرین های متعدد (مطالعه تستی) می توانید به تسلط مورد نیاز آزمون سراسری دست پيدا كنيد. در این حالت شما باید دروس را با شرح و بسط مطالعه کنید (این عمل سبب عمیق شدن مطالعه شما شده) و سپس تست بزنید تا بتوانید با تکرار به تسلط بالایی دست پیدا کنید.

٢- ابتدا جزوه خود را به صورت موشكافانه و دقيق مطالعه كنيد. كتاب درسي را فراموش نكنيد زيرا اصلي ترين منبع طراحان آزمون سراسري است. سپس به حل تست و تكميل خلاصه نويسي ها خود بپردازيد.

٣- در دروس تمرینی اثبات ها و روش های حل را نیز یادبگیرید و با فرض اینکه اثبات ها در آزمون سراسری تست مجزا ندارند این مطالب را رها نکیند زیرا با یادگیری دقیق اثبات ها می توانید به بسیاری از سوالان مفهومی در آزمون سراسری پاسخ دهید.

٤- در دروس خواندنی از مطالعه به شیوه لایه ای استفاده نمایید.  به این صورت که ابتدا یک پاراگراف را مطالعه کرده و حاشیه نویسی آن را انجام دهید، سپس سعی کنید پاراگراف اول را برای خود توضیح دهید، سپس پاراگراف دوم را مطالعه کرده و این بار پارارگراف اول و دوم را برای خود توضیح دهید و همین شیوه را ادامه دهید تا به انتهای صفحه برسيد،  ‎وقتي به انتهاى صفحه رسيديد كل صفحه را براى خودتان توضيح دهيد و همين كار را براى هر صفحه انجام دهيد تا به انتهاى درس برسيد.

بنابراين مطابق آنچه در بالا توضيح داده شد پيشروي كنيد و با مرور و زدن تست های آموزشی به مهارت لازم برای موفقیت در آزمون سراسری دست پیدا کنید.

6 سال قبل  

تعداد مشاهده 485