یه عادت خیلی بدی دارم مثلا برای برنامه گام اول همه ی درس هارو دو روز قبل از ازمون میخونم و روزهای دیکه هیچی نمیخونم. لطفا یه راه حل بگید.


یه عادت خیلی بدی دارم مثلا برای برنامه گام اول همه ی درس هارو دو روز قبل از ازمون میخونم و روزهای دیکه هیچی نمیخونم. لطفا یه راه حل بگید.

سلام

١- داشتن یک برنامه مطالعاتی دقیق به شما کمک خواهد کرد تمامی دروس را در زمان های مناسب مرور کرده و بتوانید به طور دقیق به سرفصل های آزمون برسید.

٢- در صورتیکه عادت به مطالعه شب امتحانی  (مطالعه در روزهای نزدیک آزمون) دارید باید به این نکته دقت داشته باشید که اگر روزهای کمی قبل از آزمون های آزمایشی بخواهید مطالب را مطالعه کنید علاوه بر ایجاد فشار و استرس زیاد به شما، سبب کاذب شدن نتایج آزمون خواهد شد.

٣- همچنین در حال حاضر به دلیل کم بودن مباحث آزمون شما می توانید دروس را دو روز قبل از آزمون به پایان برسانید. اما، در روزهای قبل از آزمون سراسری این اتفاق نخواهد افتاد و سبب استرس خیلی زیاد و عدم نتیجه گیری شما خواهد شد.

٤- یکی دیگر از دلایلی که سبب می شود داوطلبان اینگونه مطالعه داشته باشند این است که خلاصه نویسی از دروس نداشته و نمی توانند آن ها را مرور کنند.
در حال حاضر باید اولویت شما رسم الگوهای یادآوری از دروس است تا علاوه بر یادگیری بهتر مطالب، سرعت بیشتری برای مرور مطالب داشته باشید.

۵- به مرور زمان این عادت را ترک کنید.
در حال حاضر و در دوره تابستان سعی کنید با برنامه مطالعه کنید تا بتوانید عادات صحیح مطالعاتی را کسب کیند و از رقبای خود پیشی بگیرید.
این روند اصلاحی ممکن است دو الی سه هفته به طول بینجامد.

بنابراین باید اولویت شما پایبندی دقیق به برنامه مطالعاتی، نوشتن خلاصه نویسی و مرور مطالب و اصلاح عادات خود باشد تا نتیجه شما در آزمون ها کاذب نبوده و بتوانید به بررسی دقیق و منطقی آزمون های خود بپردازید.

یک ماه قبل  

تعداد مشاهده 499