سلام برای مطالعه درس ها در روز ما یک کتاب را بخوانیم مثل دین زندگی یا چند کتاب بخوانیم مثل ریاضی .فیزیک.و ..


سلام برای مطالعه درس ها در روز ما یک کتاب را بخوانیم مثل دین زندگی یا چند کتاب بخوانیم مثل ریاضی .فیزیک.و ..

سلام

١- داشتن تنوع مطالعاتی یکی از عوامل موفقیت در آزمون سراسری است.
به دليل اينكه هر درس،قسمت خاصي از مغز را به خود اختصاص مي دهد،داشتن تنوع مطالعاتي، از خستگي قسمت خاصي از مغز جلوگيري مي كند و شما مي توانيد با حضور ذهن و تمركز بالاتري به مطالعه بپردازيد.

٢- همچنين به دلیل اینکه در آزمون سراسري دروس نيز متنوع هستند و بايد از تمامي قسمت هاي ذهن استفاده شود، داشتن تنوع مطالعاتي براي تقويت اين امر الزامي است.
بنابراین در روز تنوع مطالعاتی را رعایت نمایید و سعی کنید مطابق برنامه مطالعاتي متنوع و متعادل مانند آنچه در كانال و سايت گزينه ٢ قرار دارد،مطالعه كنيد.

٣- داشتن تنوع مطالعاتي در طول روز سبب مي شود دروس براي شما بيشتر مرور شوند.
براي مثال اگر درس دين و زندگي را فقط در روزهاي شنبه مرور كنيد تا هفته آينده اين درس مرور نخواهد شد، اما اگر با تنوع مطالعاتي برنامه خود را پيش ببريد، دروس در طول هفته بيشتر مرور خواهند شد.

٤- سعی کنید دروس تمرینی را در ابتدای روز و دروس خواندنی و حفظی را در انتهای روز قرار دهید.
در این حالت در ابتدای روز وقتی انرژی بیشتری دارید می توانید دروس تمرینی را مطالعه و در انتهای روز که انرژی شما کم می شود به مطالعه دروس حفظی و خواندنی بپردازید.

٥- بسیاری از داوطلبان دروسی را که به آن ها علاقه ندارندمطالعه نخواهند کرد.
واحد درسی را که به آن علاقه کمتری دارید را بین دو واحد درسی که به آن ها علاقمند هستید قرار دهید تا با اشتیاق بیشتری به مطالعه مطالب بپردازید.دقت داشته باشید که مطالعه تمامی دروس برای موفقیت شما الزامی است

٦-همچنین سعی کنید زمانی را به مطالعه بیشتر برای نقاط ضعف خود اختصاص دهید.
زمان واحدهای جبراني برنامه خود در صورتی که نیاز به جبران اقدامات باقی مانده مبحثی ندارید، به تمرین و تست زنی نقاط ضعف خود بپردازید.
شما می توانید با استفاده از کارنامه اصلی و مشاوره های گزینه دو که برای هر داوطلب شخصی سازی شده است، نقاط ضعف خود را به درستی شناسایی کرده و برای بهبود آن ها بکوشید.

بنابراین، تنوع مطالعاتی را برای جلوگیری از خستگی ذهن و افزایش کیفیت مطالعه خود رعایت کنید تا بتوانید با مرور بيشتر مطالب در طول هفته، به تثبيت آنها كمك كنيد و در آزمون سراسري به موفقيت دست پيدا كنيد.

6 سال قبل  

تعداد مشاهده 419