سلام، من خيلي خسته ام موقع درس خوندن و اين موضوع چند ماهه درس خوندن من رو خراب كرده، راه حلي هست؟


سلام، من خيلي خسته ام موقع درس خوندن و اين موضوع چند ماهه درس خوندن من رو خراب كرده، راه حلي هست؟

سلام

١-  در صورتیکه خستگى شما ناشی از مشکلات جسمى است، علت آن را بیابید.
برای مثال اگر خستگی شما ناشی از ساعت خواب پایین است، باید حتما ساعت خواب و بیداری خود را تنظیم کرده و آن را ثابت نمایید.
 زیرا خواب کافی یکی از موثرترین عوامل در غلبه بر خستگی است.
ميزان ساعت خواب متعادل شبانه روز شما باید بین ٦/٥ الی ٨/٥ ساعت باشد.تنظیم ساعت خواب نقش بسزایی در کاهش خستگی و افزایش تمرکز در حین مطالعه دارد.

٢-‏‎  انجام ورزش روزانه در حدود ١٥ تا ٣٠ دقيقه سبب نشاط و شادابی هرچه بیشتر می شود . بنابراین ورزش را حتما در برنامه خود قرار دهید. علاوه بر این ورزش سبب افزایش تمرکز شما نیز خواهد شد.

‏‎٣-  درصورتیکه خستگى شما ناشى از مشكلات روحی مانند نداشتن انگیزه است، حتما هدف خود را یادداشت کرده و آن را هر روز مرور کنید زیرا هدف عامل ایجاد انگیزه و محرک هر فعالیتی است.
به این نکته توجه داشته باشید که برای رسیدن به هدفتان باید پشتکار داشته باشید و در هر مرحله ای که احساس خستگی کردید، هدف خود را مرور نمایید.  

‏‎٤-  بي هدف و بي برنامه مطالعه نكنيد. هنگامي كه بدون برنامه مطالعه مي كنيد، انگيزه اي براي پيشرفت نداريد. پیشنهاد می شود از برنامه مطالعاتی موجود در سایت و کانال گزینه دو استفاده کرده  و سعی کنید ساعت مطالعه و تعداد تست و تمرين خود خود را هر روز نسبت به روز قبل کمی افزایش دهید.
برای مثال اگر در روز سه ساعت مطالعه کرده و ۷۵ تست زده اید، سعی کنید در روز بعد چهار ساعت مطالعه کرده و  ۸۰ تست بزنید.

بنابراین پا پیدا کردن علت خستگی خود می توانید تصمیم راهبردی مناسبی برای غلبه بر این موضوع پیدا کرده و با مطالعه طبق برنامه مطالعاتی و افزایش تدریجی ساعت مطالعه خود به مطالعه با كيفيت دست پيدا كنيد.

6 سال قبل  

تعداد مشاهده 481