بهتر نیست شب ها درس بخونیم که خونه خلوت تره و بیشتر تمرکز کنیم ؟


بهتر نیست شب ها درس بخونیم که خونه خلوت تره و بیشتر تمرکز کنیم ؟

سلام

١- هرگز خواب ساعت های ۱۲ تا ۳ نیمه شب را ازدست ندهید، زیرا میزان خواب عمیق در این ساعت ها بیشتر است و در صورتیکه در این مدت خواب مداوم صورت نگیرد، باعث خستگی و بی حوصلگی در طول روز خواهد شد.

٢- همچنین خواب روز نمی تواند جایگزین مناسبی برای خواب شب باشد. بنابراین لازم است ساعت خواب شما در شب بوده و ساعت بیداری و خواب ثابتی داشته باشید.

٣- روزانه ۶/۵ الی ۸/۵ ساعت را به خواب اختصاص دهید که از این مقدار حداقل باید ۵ ساعت آن به صورت مداوم باشد. در صورتیکه عادت به خواب ظهر دارید نیز، باید مقدار آن ٧٥ تا ٩٠ دقیقه باشد.

٤- به جای اینکه منتظر سکوت منزل باشید می توانید، محل مطالعه مناسبی انتخاب نمایید که از سکوت نسبی برخوردار باشد. شما می توانید در صورت امکان به کتابخانه مراجعه نمایید.

٥- به این نکته توجه داشته باشید که امتحانات نهایی در ساعت های ابتدایی روز برگزار می شود و اگر ذهن شما نسبت به خوابیدن در طول روز شرطی شود، تمرکز و کارایی لازم برای پاسخگویی به سوالات نخواهید داشت و نمی توانید نتیجه قابل قبولی کسب کنید.

بنابراین سعی کنید به تدریج ساعت خواب خود را اصلاح کنید تا بتوانید بر خستگی های در طول روز غلبه کرده و همچنین با تغییر محل مطالعه و ایجاد عادات صحیح بر کیفیت مطالعه خود بیفزایید.

یک ماه قبل  

تعداد مشاهده 387