همیشه به هنگام درس،خوندن وسواس دارم وقتی یه مطلبو میخونم حس،میکنم نفهمیدمش به همین خاطر وقتی میخوام یه درس،بخونم هر مطلبو چند بار میخونم . چطور این عادتمو ترک کنم؟


همیشه به هنگام درس،خوندن وسواس دارم وقتی یه مطلبو میخونم حس،میکنم نفهمیدمش به همین خاطر وقتی میخوام یه درس،بخونم هر مطلبو چند بار میخونم . چطور این عادتمو ترک کنم؟

سلام

١- این تصور غلط را که برای یادگیری بهتر و دقیق تر مطالب را باید آرام مطالعه کرد را اصلاح نمایید. درست است که  یادگیری مطلوب نیازمند تمرکز است ولی اگر سرعت مطالعه شما کمتر از سرعت مطلوب باشد، تمرکز شما کاهش پیدا کند.
 برای اینکه بتوانید دروس را با کیفیت مطلوب یاد بگیرید، باید با سرعت مطلوب مطالعه نمایید. این سرعت در افراد مختلف متفاوت است.بنابراین باید سرعت مطالعه خود را در هر واحد و برای هر درس مشخص کرده و سعی کنید هر بار نسبت به بارقبل پیشرفت کنید.

٢- برای اینکه بتوانید هر بار پیشرفت کنید،در هر واحد مطالعاتی هدفگذاری کنید. ابتدا سرعت فعلی خود را ثبت کنید. ابتدا سرعت فعلی خود را یادداشت کنید. (برای مثال در یک واحد مطالعاتی ٣ صفحه عربی مطالعه کرده ام)،سپس تلاش کنید سرعتتان را کمی (حدود ٢٠٪‏ ) افزایش دهید. (این بار تصمیم بگیرید ٤ صفحه عربی را در یک واحد مطالعه نمایید.)

٣- تصور غلط دیگری که باید اصلاح کنید این است که برای موفقیت در امتحانات یادگیری همه جزئیات لازم است. اگر برای یادگیری همه جزئیات سرعت مطالعه خود را کاهش دهید، در واقع به خاطر مقدار بسیار کمی از مطالب، فرصت تکرار و مرور حجم زیادی از مطالب را از دست می دهید. نگران نکته های از دست رفته نباشید، شما می توانید با مرور و حل تمرین نکات فراموش شده را پیدا کرده و آن ها رافرا بگیرید.

بنابراین حتما هنگام مطالعه، با سرعت مطلوب مطالعه کنید و تصورهای غلط خود نسبت به مطالعه را تغییر دهید تا بتوانید با مرور و حل نمونه سوالات نهایی به تسلط قابل قبولی دست یافته و نمره مورد نظر خود را کسب کنید.

27 روز قبل  

تعداد مشاهده 582