یک امتحان رو که بد میدم خیلی به هم میریزم و اعصابم بهم میریزه و این مسئله نمیذاره که من برای امتحان بعدی خوب بخونم. چکار کنم؟


یک امتحان رو که بد میدم خیلی به هم میریزم و اعصابم بهم میریزه و این مسئله نمیذاره که من برای امتحان بعدی خوب بخونم. چکار کنم؟

سلام

١- برخورد احساسی با نتیجه امتحان سبب بهبود نتیجه نخواهد شد. داشتن آگاهی  از اشتباهات لازم است. از طرفی ندانستن علت های عدم موفقیت واقعیت را تغییر نمی دهد، بلکه برای پیشرفت باید نقاط ضعف خود را بررسی کرده و برای رفع آن ها تلاش کنید.  سعی کنید به جای برخورد احساسی با امتحان، برخورد منطقی داشته باشید.

٢- با بررسی روندی که برای امتحان قبل داشته اید ،برای درس بعدی تصمیم راهبردی مناسبی اخذ نمایید و نسبت به تصمیم های اخذ شده برنامه مطالعاتی خود را تغییر دهید.

٣- برای مثال،در صورتیکه بی دقتی دلیل پاسخ های اشتباه شما است، لیست بی دقتی های خود را یادداشت کرده و شب قبل از امتحان آن ها مرورکرده تا میزان خطاهای شما کاهش پیدا کند.

٤- اگر علت اشتباهات شما عدم مطالعه دقیق سوال است، دور داده ها و افعال سوالات خط بکشید.
از اشتباهات رایج دانش آموزان عدم توجه به داده ها و افعال سوال می باشد بنابراین حتما تکنیک را انجام داده تا میزان خطاهای ناشی از این اتفاق را کاهش دهید.

٥- حتما پس از اینکه به سوالات پاسخ دادید؛ یکبار دیگر پاسخ های خود را کنترل نمایید. این کار باید به این صورت باشد که یکبار دیگر می خواهید امتحان دهید، سپس پاسخ های خود را با پاسخ هایی که در برگه نوشته اید کنترل نمایید. این کار به شما کمک میکند میزان خطای شما کاهش پیدا کند.

بنابراین با نتایج آزمون احساسی برخورد نکنید. همچنین علت پاسخ های غلط خود را مطابق آنچه در بالا توضیح داده شد بیابید و سعی کنید تصمیم راهبردی مناسب آن درس را أخذ نموده و نتیجه دلخواه خود را در امتحانات نهایی کسب کنید.

یک ماه قبل  

تعداد مشاهده 371