سلام یه امتحان رو که بد می دم خیلی به هم میریزم و اعصابم بهم میریزه و این مسئله نمیذاره که من برای امتحان بعدی خوب بخونم چیکار کنم؟


سلام یه امتحان رو که بد می دم خیلی به هم میریزم و اعصابم بهم میریزه و این مسئله نمیذاره که من برای امتحان بعدی خوب بخونم چیکار کنم؟

سلام

١- برخورد احساسي با نتيجه امتحان سبب بهبود نتيجه نخواهد شد. داشتن آگاهی  از اشتباهات لازم است. از طرفي ندانستن علت های عدم موفقیت واقعیت را تغییر نمی دهد، بلکه برای پیشرفت باید نقاط ضعف خود را بررسی کرده و برای رفع آن ها تلاش کنید.  سعی کنید به جای برخورد احساسی با امتحان، برخورد منطقی داشته باشید.

٢- با بررسی روندی که برای امتحان قبل داشته اید ،برای درس بعدی تصمیم راهبردی مناسبی اخذ نمایید و نسبت به تصمیم های اخذ شده برنامه مطالعاتی خود را تغییر دهید.

٣- برای مثال،در صورتیکه بی دقتی دلیل پاسخ های اشتباه شما است، لیست بی دقتی های خود را یادداشت کرده و شب قبل از امتحان آن ها مرورکرده تا میزان خطاهای شما کاهش پیدا کند.

٤- اگر علت اشتباهات شما عدم مطالعه دقیق سوال است، دور داده ها و افعال سوالات خط بكشيد.
از اشتباهات رايج دانش آموزان عدم توجه به داده ها و افعال سوال مي باشد بنابراين حتما تکنیک را انجام داده تا ميزان خطاهاي ناشي از اين اتفاق را كاهش دهيد.

٥- حتما پس از اینکه به سوالات پاسخ دادید؛ یکبار دیگر پاسخ های خود را کنترل نمایید. این کار باید به این صورت باشد که یکبار دیگر می خواهید امتحان دهید، سپس پاسخ های خود را با پاسخ هایی که در برگه نوشته اید کنترل نمایید. این کار به شما کمک میکند میزان خطای شما کاهش پیدا کند.

بنابراين با نتايج آزمون احساسي برخورد نكنيد. همچنين علت پاسخ هاي غلط خود را مطابق آنچه در بالا توضيح داده شد بيابيد و سعي كنيد تصميم راهبردي مناسب آن درس را أخذ نموده و نتيجه دلخواه خود را در امتحانات نهایی كسب كنيد.

6 سال قبل  

تعداد مشاهده 344