مشکل شدید اضطراب‌دارم. امسال هم ک نهایی ام راستش خیلی هم برای کنکور و هم برای نهایی اضطراب دارم


مشکل شدید اضطراب‌دارم. امسال هم ک نهایی ام راستش خیلی هم برای کنکور و هم برای نهایی اضطراب دارم

سلام

١-  از راه های کنترل استرس در جلسه امتحان، شبیه سازی ذهنی و جسمی شرایط آزمون است. سعی کنید در برنامه مطالعاتی خود، برگزاری آزمون هایی با حداکثر شبیه سازی به شرایط امتحان قراردهید.
شرایط ذهنی: قبل از برگزاری امتحان تصور کنید این امتحان، امتحان نهایی است و هر آنچه در روزهای امتحان در ذهن شما می گذرد را باید در ذهنتان ایجاد کنید. این تمرین به شما کمک می کند بر افکار منفی غلبه کرده و با حداکثر تمرکز در جلسه آزمون حاضر شوید.
شرایط جسمی :در صورتیکه می توانید از صندلی دسته دار استفاده کنید تا شرایط جسمی آزمون نیز برای شما تداعی شود. در غیر این صورت پشت میز امتحان دهید و لباس رسمی بپوشید. این کار سبب افزایش استقامت شما در جلسه آزمون خواهد شد.
شرایط محیطی: محیط ساکت و آرامی را انتخاب کنید. اما به این نکته توجه داشته باشید که محیط نباید کاملا ساکت باشد تا بتوانید با حداکثر تمرکز به سوالات پاسخ دهید.

٢-  هر روز  ١٥ تا ٣٠ دقیقه  ورزش کنید. ورزش  و دویدن سبب  ترشح هورمون اندروفین در بدن شما شده که این هورمون سبب نشاط و شادابی و کاهش استرس می شود.بنابراین ورزش را حتما در برنامه خود قرار دهید. علاوه بر این ورزش سبب افزایش تمرکز شما نیز خواهد شد.

٣-  لیست نگرانی های خود را یادداشت کنید و در روز زمانی را به فکر کردن در مورد آن ها و پیدا کردن راه حل مناسب اختصاص دهید. این کار باعث می شود افکار مزاحم که سبب عدم تمرکز و استرس شما می شود از بین بروند.

٤-  درصورتیکه هیچ یک از موارد فوق سبب آرامش شما نشد، پیشنهاد می شود به متخصص (روانشناس) مراجعه نمایید.

بنابراین حتما برای کنترل شرایط روحی خود در امتحانات نهایی، از برگزاری امتحانات در منزل با حداکثر شبیه سازی استفاده کنید و سعی کنید هنگام پاسخگویی به سوالات حتما شرایط را همانطور که در بالا گفته شد، شبیه سازی کنید تا بتوانید تمامی عوامل را تجربه کرده و راه های کنترل آن ها را بیاموزید. ورزش روزانه را در برنامه مطالعاتی خود قرار دهید و به این نکته توجه داشته باشید که در امتحانات نهایی علاوه بر معلومات به مهارت نیاز دارید تا بتوانید نتیجه دلخواه خود را کسب کنید.

یک ماه قبل  

تعداد مشاهده 360