سلام وقتتون بخیر ببخشید من هرچی آزمون می دم خیلی غلط دارم. دیگه کلافه شدم. می دونین چیه زیاد میزنم ولی خیلی هاش غلط میشه. امیدی هست؟


سلام وقتتون بخیر ببخشید من هرچی آزمون می دم خیلی غلط دارم. دیگه کلافه شدم. می دونین چیه زیاد میزنم ولی خیلی هاش غلط میشه. امیدی هست؟

سلام

١- یکی از مهم ترین روش هایی که به شما کمک می کند تعداد غلط های خود را در آزمون سراسری کاهش دهید، روش حداقل سوال است. شما باید بر اساس میزان توانایی های خود و درصدهای آزمون های قبلی، برای خود حداقل سوال تعیین کنید. به این معنی که در آزمون ابتدا به این تعداد سوال پاسخ صحیح دهید و در صورتیکه زمان داشتید و سوالات ساده بود می توانید این مقدار را افزایش دهید. بنابراین حتما برای خود حداقل سوال مشخص کنید تا بتوانید با آرامش در جلسه آزمون حاضر شوید و سعي كنيد هر بار مقدار كمي اين حداقل سوال را افزايش دهيد.
‏‎به این نکته دقت داشته باشید که اگر در آزمونی سوالات درس مربوط سخت بود، شما باید حداقل سوال درس را کاهش دهید تا بتوانید با آرامش بيشتري به سوالات پاسخ دهيد.

٢- وظیفه بعدی شما پیدا کردن علت غلط هایتان است.
در صورتیکه علت پاسخ های اشتباه شما معلومات است، سعی کنید از منابع کمک آموزشی مناسب با سطح خود استفاده کنید.
و در صورتیکه بی دقتی دلیل پاسخ های اشتباه شما است، لیست بی دقتی های خود را یادداشت کرده و شب قبل از آزمون سراسری و آزمون های سه روزیکبار خود، آن ها مرورکرده تا میزان خطاهای شما کاهش پیدا کند.


٣- بسیاری از داوطلبان به دلیل اشتباه وارد کردن گزینه ها در پاسخبرگ نمی توانند به درصد دلخواه خود دست پیدا کنند.
اگر تعداد غلط هاي شما به دليل اشتباه وارد كردن گزينه ها است، هر ١٠ سوال،شماره سوال و گزينه هاي وارد شده را كنترل كرده تا ميزان خطاي شما به حداقل برسد.

٤- دور داده ها و افعال سوالات خط بكشيد.
از اشتباهات رايج داوطلبان، عدم توجه به داده ها و افعال سوال مي باشد بنابراين حتما تکنیک را انجام داده تا ميزان خطاهاي ناشي از اين اتفاق را كاهش دهيد.

٥- پاسخ به تمامی سوالات آزمون الزامی نیست و همانطور که در کارنامه های رشته های قبولی موجود در سایت و کانال گزینه دو مشاهده می کنید با کسب درصد ۶۰ تا ۷۰ می توانید به موفقیت دست پیدا كنيد.


بنابراین سعی کنید با استفاده از تکنیک حداقل سوال و یافتن علت غلط پاسخ دادن به سوالات و رفع آن ها، به درصدهای مورد نیاز خود دست پیدا کنید.

7 سال قبل  

تعداد مشاهده 436