سلام. تو سؤال يكي گفتين بايد مرور و رفع اشكال داشته باشه. نميشه مرور كنيم و از اول بخونيم؟آخه مي ترسم همه چي يادم رفته باشه


سلام. تو سؤال يكي گفتين بايد مرور و رفع اشكال داشته باشه. نميشه مرور كنيم و از اول بخونيم؟آخه مي ترسم همه چي يادم رفته باشه

سلام

١- یکی از دلایل عدم یادآوری در سرعت عمل بالا یعنی همان آزمون سراسری؛ عدم انتقال اطلاعات به حافظه بلندمدت است.
شما بايد مطابق برنامه، مرور های خود را انجام داده و اطلاعات را وارد حافظه بلند مدت خود نمایید.

٢- شناخت نقاط فراموشی و تقویت نقاطی که هنوز به یاد دارید در این بازه زمانی بسیار مهم است. با استفاده از روش صحیح مرور شما می توانید به راحتی نقاط فراموشی خود را شناخته و آن ها را دقیقا به خاطر بسپارید ، همچنین قسمت هایی را که هنوز به یاد دارید را یادآوری می کنید و به این ترتیب مطالب فراموش نشده را حفظ و تثبیت خواهید کرد.

٣- از نظر مشاوره ای، سه نوع قصد یادگیری وجود دارد: کنفرانسی، تشریحی و تستی.
اگر مطلبی را به قصد زدن تست (یادآوری جزئیات با دیدن سوال و گزینه ها) مطالعه کنید و بخواهيد آن را به صورت کنفرانسی (توضیخ دقیق بدون دیدن جزئیات) یادآوری کنید، قطعا نمی توانید و این دلیلی است که شما فکر می کنید مطالب را فراموش کرده اید. در صورتیکه اگر تست ها و گزینه ها را ببینید، مطالب برای شما تداعی می شود.

٤- در اين دوران، وقتي از خودتان آزمون می گیرید مطالب فراموش شده را متوجه می شوید و سریع آن ها را مرور می کنید. بنابراین نباید نگران باشید زیرا اگر مطلبی را فراموش کرده باشید سریع متوجه خواهید شد و با مرور می توانید مطالب را بازیابی نمایید.

بنابراین نگران مطالب فرموش شده نباشید. اولا مطالب را به شیوه درست بازیابی کنید، ثانیا در دوران جمع بندی نهایی با گرفتن آزمون از خودتان می توانید نقاط فراموش را پیدا کرده و مرور کنید.

6 سال قبل  

تعداد مشاهده 296