سلام من خيلي نگران آزمون ١ تيرم. آخه غلط زياد مي زنم مثلا از ٢٥ تا ادبيات ٢٣ تا مي زنم ولي ١٠ تا غلط چيكار بايد بكنم؟


سلام من خيلي نگران آزمون ١ تيرم. آخه غلط زياد مي زنم مثلا از ٢٥ تا ادبيات ٢٣ تا مي زنم ولي ١٠ تا غلط چيكار بايد بكنم؟

سلام

١- یکی از راه هایی می تواند به  شما در دستيابي به درصد هدفتان كمك كند،روش حداقل سوال است. شما باید بر اساس میزان توانایی های خود و درصدهای آزمون های قبلی، برای خود حداقل سوال تعیین کنید. به این معنی که در آزمون ابتدا به این تعداد سوال پاسخ صحیح دهید و در صورتیکه زمان داشتید و سوالات ساده بود می توانید این مقدار را افزایش دهید. بنابراین حتما برای خود حداقل سوال مشخص کنید تا بتوانید با آرامش در جلسه آزمون حاضر شوید و سعي كنيد هر بار مقدار كمي اين حداقل سوال را افزايش دهيد.
‏‎به این نکته دقت داشته باشید که اگر در آزمونی سوالات درس مربوط سخت بود، شما باید حداقل سوال درس را کاهش دهید تا بتوانید با آرامش بيشتري به سوالات پاسخ دهيد.

٢- علت پاسخ های غلط خود را پیدا کنید.
در صورتیکه علت پاسخ های اشتباه شما معلومات است، سعی کنید از منابع کمک آموزشی مناسب با سطح خود استفاده کنید.
و در صورتیکه بی دقتی دلیل پاسخ های اشتباه شما است، لیست بی دقتی های خود را یادداشت کرده و شب قبل از آزمون آن ها مرورکرده تا میزان خطاهای شما کاهش پیدا کند.
البته می توانید با استفاده از کارنامه های تحلیل آزمون موجود در سایت گزینه دو نیز علت عدم پاسخ صحیح به سوالات را بیابید.

٣- اگر تعداد غلط هاي شما به دليل اشتباه وارد كردن گزينه ها است، هر ١٠ سوال،شماره سوال و گزينه هاي وارد شده را كنترل كرده تا ميزان خطاي شما به حداقل برسد.

٤- دور داده ها و افعال سوالات خط بكشيد.
از اشتباهات رايج داوطلبان، عدم توجه به داده ها و افعال سوال مي باشد بنابراين حتما تکنیک را انجام داده تا ميزان خطاهاي ناشي از اين اتفاق را كاهش دهيد.

٥- پاسخ به تمامی سوالات آزمون الزامی نیست و همانطور که در کارنامه های رشته های قبولی موجود در سایت و کانال گزینه دو مشاهده می کنید با کسب درصد ۶۰ تا ۷۰ می توانید به موفقیت دست پیدا كنيد.

٦- توقع بالا سبب به وجود آمدن استرس شده و احتمال خطا را افزایش می دهد.سعي كنيددر هر آزمون حضوري و غيرحضوري باقي مانده، میزان کمی پیشرفت کنید.  

بنابراین سعی کنید با استفاده از تکنیک حداقل سوال و کاهش توقعات خود سعی کنید در هر آزمون میزان کمی نسبت به آزمون قبل پیشرفت کنید و با مشخص کردن علت پاسخ های اشتباه ، به درصدهاي دلخواه خود دست پيدا كنيد.

7 سال قبل  

تعداد مشاهده 373