سلام این ماه آخر چه جوری باید جدیت داشته باشیم که رتبه خوبی بگیریم؟


سلام این ماه آخر چه جوری باید جدیت داشته باشیم که رتبه خوبی بگیریم؟

سلام

١- با توجه به اهمیت دوره ای که در آن قرار داریدبهتراست با برنامه ریزی دقیقی پیشروی کنید.  مطابق با برنامه مطالعاتی موجود در سایت و کانال گزینه ٢ مطالعه کرده از هدفگذاري هاي كوتاه مدت استفاده نماييد.
به اين صورت كه در پايان روز ساعت مطالعه و تعداد تست خود را يادداشت كرده و سعی کنید روز بعد مقدار کمی نسبت به روز قبل پیشرفت کنید.
برای مثال اگر امروز ٨ ساعت مطالعه کرده و ١٠٠عدد تست زده اید، سعی کنید روزبعد  ٩ ساعت ومطالعه کرده و ١٢٠ عدد تست بزنید. به این نکته توجه داشته باشید که ساعت مطالعه شما بهتر است به ١١ الی ١٣ساعت در شبانه روز نزدیک شود.

٢- در اين دوره سعي كنيد تمامي دروس را مرور كرده تا در ذهن شما تثبيت شوند و همچنين به رفع اشكال آزمون هاي خود بپردازيد.بهتر است رفع اشكال را از مباحثي كه تسلط داريد آغاز نماييد.

٣- یکی از ابزارهاي كمك كننده به جديت در انجام برنامه شركت در آزمون آزمايشي است.
زيرا در صورتي كه در آزمون شركت كنيد، نتيجه براي شما مهم خواهد شد و براي بهبود آن جديت به خرج خواهيد داد.
همچنین آزمون های آزمایشی به شما در شناخت دقیق کیفیت مطالعه و روند مطالعاتی تان کمک فراوانی خواهند کرد. بنابراین حتما آزمون های غیرحضوری و حضوری را جدی بگیرید.

٤- در صورتیکه در اجرای برنامه تعلل دارید، علل تعلل خود در اجرای برنامه را یادداشت کرده تا بتوانید با بررسی دقیق آن ها مناسب ترین راه حل را یافته و با جدیت به اجرای برنامه بپردازید.
برای مثال اگرافكار مزاحم و نگراني ها اجازه انجام دقیق برنامه را به شما نمي دهند، می توانید با نوشتن لیست نگرانی های خود درگیری ذهنی خود را کاهش داده و بتوانید برنامه مطالعاتی خود را به طور دقیق انجام دهید.

٥- داشتن هدف در هر مرحله اي به انسان نشاط و جديت خواهد بخشيد.
لیست اهداف خود را یادداشت کرده و آن را هرروز مرور کنید و بدانید برای رسیدن به اهداف خود نیاز به تلاش دارید.

بنابراین اولويت شما بايد علاوه بر شركت در آزمون آزمايشي ،انجام برنامه متناسب با سرفصل هاي آزمون باشد. همچنين با پيدا كردن علل اهمال كاري خود و مرور پيوسته اهداف مي توانيد انرژي لازم براي انجام يك برنامه مطالعاتي دقيق را كسب كنيد.

6 سال قبل  

تعداد مشاهده 300