سلام، من هنوز عادت دارم شب قبل از آزمون ها کل درس ها رو بخونم، اینکار واقعا بده؟ آخه یادم میره....


سلام، من هنوز عادت دارم شب قبل از آزمون ها کل درس ها رو بخونم، اینکار واقعا بده؟ آخه یادم میره....

سلام

١- داشتن یک برنامه مطالعاتی دقیق به شما کمک خواهد کرد تمامی دروس را در زمان های مناسب مرور کرده و بتوانید به طور دقیق به سرفصل های آزمون برسید. در صورتیکه مطابق یک برنامه مطالعاتی پیش روی کنید دیگر نیازی نیست شب قبل  از آزمون تمامی موارد را مرور کنید  و می توانید با آرامش زیادی در جلسه آزمون حاضر شوید.

٢- در صورتیکه عادت به مطالعه شب امتحانی دارید ، به این نکته دقت داشته باشید:  مطالعه شب امتحانی سبب کاذب شدن نتیجه امتحان خواهد شد.

٣- ممکن است در حال حاضر به دلیل کم بودن مباحث آزمون بتوانید مطالعه شب قبل از آزمون داشته باشید اما، شب قبل از آزمون سراسری به دلیل زیاد و حجیم بودن مباحث این اتفاق نخواهد افتاد و سبب استرس خیلی زیاد و عدم نتیجه گیری شما خواهد شد.

٤- حتما خلاصه نویسی کنید.
در حال حاضر باید اولویت شما رسم الگوهای یادآوری مباحثی که مطالعه می کنید، باشد تا علاوه بر یادگیری بهتر مطالب،بتوانید مرور های منظم داشته باشید و این موضوع سبب انتقال اطلاعات به حافظه بلند مدت شما خواهد شد و شما از مرور های شب امتحانی بی نیاز خواهید شد.

۵- در حال حاضر در دوران جمع بندی نیم سال دوم، اقدامات دروس نیمسال دوم سال چهارم را تکمیل کنید و پس از امتحانات سعی کنیدجمع بندی نهایی را آغاز کنید.


بنابراین حتما دروس را خلاصه نویسی کنید تا بتوانید با مرورهای منظم این خلاصه ها از مطالعه شب امتحانی بی نیاز شوید و با اصلاح تدریجی عادات خود سعی کنید مناسب ترین روند را برای موفقیت در آزمون سراسری اتخاذ نمایید.

6 سال قبل  

تعداد مشاهده 374