سلام خسته نباشید من سر آزمون وقتی که به شیمی میرسم مغزم هنگ میکنه و انگار هیچی نخوندم چیکار کنم؟؟


سلام خسته نباشید من سر آزمون وقتی که به شیمی میرسم مغزم هنگ میکنه و انگار هیچی نخوندم چیکار کنم؟؟

سلام

١- اگر در جلسه آزمون هرعاملی (سخت بودن سوالات، خستگی ذهنی و....) توانایی شما را کاهش داد به خودتان چند دقیقه استراحت دهید تا آرامش شما باز گردد. نگران وقت نباشید، اگر چند دقیقه به خود استراحت دهید و با انرژی بیشتری آزمون را ادامه دهید بسیار ارزشمند تر از وقتی است که با خستگی و فشار به سوالات پاسخگویی می کنید.

٢- چند نفس عمیق بکشید و یک ماده قندی مانند خرما یا شکلات میل کنید. اکسیژن و کلوگز از اصلی ترین نیازهای مغز شما هستند و با این کار می توانید بر خستگی ذهنی خود غلبه نمایید.

٣- در صورتیکه خستگی شما جسمی است، روش صحیح نشستن (ستون فقرات نسبتا به صورت عموی، قفسه سینه باز و....) را رعایت نمایید و برای افزایش جریان خون (رسیدن اکسیژن و گلوکز به مغز) یک تحرک جسمی کوچک (مانند کشش عضلانی درجا و...) داشته باشید.

٤- تصویر یک کوه پوشیده از برف را به مدت پنج ثانیه در ذهن خود تجسم کنید تا حافظه کوتاه مدت شما تخلیه شود و بتوانید با تمرکز بیشتری به سوالات پاسخ دهید.

٥- هر شب، در آخرین واحد مطالعاتی خود ، چند تست شیمی در برنامه خود قرار دهید با این کار در مواقعی که خسته هستید نیز تست شیمی می زنید و این روند به شما کمک می کند تا به این روند عادت نمایید.

بنابراین بهتر است قبل از درس زبان انگلیسی و قبل از هر درس اختصاصی از این تکنیک استفاده کنید تا بتوانید با حداکثر انرژی در طول جلسه آزمون به سوالات پاسخ دهید و به نتیجه دلخواه خود دست پیدا کنید.

7 سال قبل  

تعداد مشاهده 761