سلام.ممنون از زحمات بیشمارتون . میشه بگین چجوری افکار مزاحمو از ذهنمون بندازیم بیرون؟ اعصابمو خورد کرده تا کتابو میگیرم دستم سریع تو ذهنم تجسم میشه؟؟؟


سلام.ممنون از زحمات بیشمارتون . میشه بگین چجوری افکار مزاحمو از ذهنمون بندازیم بیرون؟ اعصابمو خورد کرده تا کتابو میگیرم دستم سریع تو ذهنم تجسم میشه؟؟؟

سلام

١- فعالانه مطالعه کردن به شما کمک می کند تا ذهن شما فرصت فکر کردن به هیچ موضوعی را پیدا نکند.
برای این کار باید از مطالبی که مطالعه می کنید یادداشت برداری کنید. این کار سبب می شود بخشی از ذهن شما که به عوامل حواس پرتی می پردازد به یادداشت برداری مشغول شده و مطالعه با تمرکز بالاتری داشته باشید.

٢-  به دلیل اینکه در این دوره زمانی شما نیاز به افزایش ساعت مطالعه خود دارید در هر واحد مطالعاتی سرعت مطالعه خود را بررسی کنید و سعی کنید هر بار کمی این مقدار را افزایش دهید. این کار باعث افزایش کمی و کیفی مطالعه شما خواهد شد. برای این کار ابتدا سرعت فعلي خود را ثبت كنيد. (مثلا در يك واحد توانستم ٤ صفحه ادبيات مطالعه كنم) و بعد تلاش كنيد سرعتتان را كمي( حدود ٢٠٪‏ ) افزايش دهيد. (مثلا تصميم بگيريد در يك واحد ٥ صفحه ادبيات مطالعه كنيد.)

٣- در هنگام مطالعه یک کاغذ در کنار خود دست خود قرار دهید و عوامل حواس پرتی و افکار مزاحم خود را در آن یادداشت نمایید تا بار ذهنی شما تخلیه شود و هر روز زمانی را به فکر کردن به نگرانی های خود (آنچه که یادداشت کرده اید) اختصاص دهید.

بنابراين حتما سرعت مطالعه خود را بالا ببريد تا ذهن شما فرصت پرداختن به موضوعات متفرقه را نداشته باشد و با يادداشت ليست نگراني هاي خود و اختصاص دادن زماني در روز براي بررسي و رفع آن ها، مي توانيد مطالعه با كيفيت تري داشته باشيد.

7 سال قبل  

تعداد مشاهده 424