سلام. چجوری سرعت تست زدن روبالاببرم... تست که میزنم اونایی که نزدع میزارم درست درمیاد و اونایی که میزنم غلط میشه نمیدونم چیکارکنم.... خوب خوندم درسا رو تست هم که میزنم بالای۵۰ هست ولی داخل ازمون هاکم میشه درصدام


سلام. چجوری سرعت تست زدن روبالاببرم... تست که میزنم اونایی که نزدع میزارم درست درمیاد و اونایی که میزنم غلط میشه نمیدونم چیکارکنم.... خوب خوندم درسا رو تست هم که میزنم بالای۵۰ هست ولی داخل ازمون هاکم میشه درصدام

سلام

١- روش زدن تست های آموزشی به این صورت است که نباید هنگام زدن تست های آموزشی زمان را در نظر بگیرید و سعی کنید سوالات را پاسخ دهید در صورتیکه نتوانستید پاسخ سوال را بیابید ابتدا به جزوه و کتاب درسی خود و در نهایت به پاسخ نامه مراجعه کرده و در صورتیکه تست نکته جدیدی داشت آن را وارد خلاصه نویسی های خود نمایید.

٢- در مورد دروس تمرینی که نیاز به تمرین و تست زیادی دارند بیشتر زمان واحد خود را به زدن تست اختصاص دهید و برای دروس خواندنی که نیاز به استدلال و حفظ کردن دارند بیشتر زمان واحد مطالعاتی خود را به مطالعه اختصاص دهید برای مثال در دروس تمرینی اگر واحد مطالعاتی شما ٩٠ دقیقه ای است باید ٦٠ دقیقه را به تست زنی و بقیه زمان را به مطالعه و برای دروس خواندنی باید ٦٠ دقیقه  را به مطالعه و بقیه زمان را به تست زنی اختصاص دهید.

٣- هر روز ساعت مطالعه و تعداد تست خود را ثبت کرده و سعی کنید هر بار مقدار کمی نسبت به بار قبل پیشرفت داشته باشید تا به تسلط و سرعت کافی در حل تست ها برسید.

٤- علت پاسخ های غلط خود را پیدا کنید.
در صورتیکه علت پاسخ های اشتباه شما معلومات است، سعی کنید از منابع کمک آموزشی مناسب با سطح خود استفاده کنید.
و در صورتیکه بی دقتی دلیل پاسخ های اشتباه شما است، لیست بی دقتی های خود را یادداشت کرده و شب قبل از آزمون آن ها مرورکرده تا میزان خطاهای شما کاهش پیدا کند.
البته می توانید با استفاده از کارنامه های تحلیل آزمون موجود در سایت گزینه دو نیز علت عدم پاسخ صحیح به سوالات را بیابید.

٥- اگر تعداد غلط هاي شما به دليل اشتباه وارد كردن گزينه ها مي باشد، هر ١٠ سوال،شماره سوال و گزينه هاي وارد شده را كنترل كرده تا ميزان خطاي شما به حداقل برسد.

٦- دور داده ها و افعال سوالات خط بكشيد.
از اشتباهات رايج داوطلبان، عدم توجه به داده ها و افعال سوال مي باشد بنابراين حتما تکنیک را انجام داده تا ميزان خطاهاي ناشي از اين اتفاق را كاهش دهيد.

بنابراین حتما شیوه صحیح تست زنی آموزشی را رعایت کنید و با پیدا کردن علل اشتباهات خود در آزمون های آزمایشی و اخذ تصمیمات راهبردی مناسب سعی کنید نقاط ضعف خود را برطرف کرده و نقاط قوت خود را بهبود بخشید.
 

6 سال قبل  

تعداد مشاهده 540