سلام . امتحان هاي مدرسه ما شروع شده. الان با توجه به اينكه نزديك كنكوريم چيكار كنم كه هم امتحان تشريحي رو خوب بدم هم تستي رو


سلام . امتحان هاي مدرسه ما شروع شده. الان با توجه به اينكه نزديك كنكوريم چيكار كنم كه هم امتحان تشريحي رو خوب بدم هم تستي رو

سلام

١- تشریحی مطالعه کردن و تست زدن دو مرحله در راستای هم هستند و تست زنی مهارتی است که باید پس از خواندن همراه با شرط و بسط به وسیله حل تست های متعدد در آن به تسلط رسید.

٢- شما با مطالعه دروس به صورت دقیق و با شرح و بسط (مطالعه تشریحی) و حل تمرین های متعدد (مطالعه تستی) می توانید به تسلط مورد نیاز آزمون سراسری دست پیدا کنید.

٣- تفاوت امتحانات تستی و تشریحی نحوه مواجه با آن هاست زیرا در این حالت شما باید دروس را با شرح و بسط مطالعه کنید (این عمل سبب عمیق شدن مطالعه شما شده) و سپس تست بزنید تا بتوانید با تکرار به تسلط بالایی دست پیدا کنید.

٤-در دروس تمرینی اثبات ها و روش های حل را نیز یادبگیرید و با فرض اینکه اثبات ها در آزمون سراسری تست مجزا ندارند این مطالب را رها نکیند زیرا با یادگیری دقیق اثبات ها می توانید به بسیاری از سوالان مفهومی در آزمون سراسری پاسخ دهید.

٥-  در دروس خواندنی از مطالعه به شیوه لایه ای استفاده نمایید.  به این صورت که ابتدا یک پاراگراف را مطالعه کرده و حاشیه نویسی آن را انجام دهید، سپس سعی کنید پاراگراف اول را برای خود توضیح دهید، سپس پاراگراف دوم را مطالعه کرده و این بار پارارگراف اول و دوم را برای خود توضیح دهید و همین شیوه را ادامه دهید تا به انتهای صفحه برسيد،  ‎وقتي به انتهاى صفحه رسيديد كل صفحه را براى خودتان توضيح دهيد و همين كار را براى هر صفحه انجام دهيد تا به انتهاى درس برسيد.

٦- در اين بازه زماني، حتما از برنامه مطالعاتی مناسبی استفاده نمایید تا بتوانید به تمامی مباحث رسیدگی نمایید، پیشنهاد می شود از برنامه مطالعاتی هفتگی موجود در سایت و کانال گزینه دو استفاده نمایید.

بنابراین باید به این نکته توجه داشته باشید که مطالعه تستی و تشریحی در راستای هم هستند و باید برای موفقیت در آزمون سراسری  از تست آموزشی برای تکمیل یادگیری خود استفاده نمایید.

7 سال قبل  

تعداد مشاهده 296