سلام و خدا قوت و ممنون به خاطر زحمت هایی که می کشید. ببخشید یک سوال داشتم. میشه تو این دوره ها دیگه مرور نکرد و درس ها رودوباره از اول خوند؟


سلام و خدا قوت و ممنون به خاطر زحمت هایی که می کشید. ببخشید یک سوال داشتم. میشه تو این دوره ها دیگه مرور نکرد و درس ها رودوباره از اول خوند؟

سلام

١- یکی از دلایل عدم یادآوری در سرعت عمل بالا یعنی همان آزمون سراسری؛ عدم انتقال اطلاعات به حافظه بلندمدت است. شماباید با انجام روش های صحیح مرور مطابق آنچه در سایت و کانال گزینه دو به شما آموزش داده شده است، مرور های خود را انجام داده و اطلاعات را وارد حافظه بلند مدت خود نمایید.

٢- شناخت نقاط فراموشی و تقویت نقاطی که هنوز به یاد دارید در این بازه زمانی بسیار مهم است. با استفاده از روش صحیح مرور شما می توانید به راحتی نقاط فراموشی خود را شناخته و آن ها را دقیقا به خاطر بسپارید ، همچنین قسمت هایی را که هنوز به یاد دارید را یادآوری می کنید و به این ترتیب مطالب فراموش نشده را حفظ و تثبیت خواهید کرد.

٣- در بازه های زمانی پس از نوروز تعداد دفعات مرور بسیار مهم خواهد شد. بنابراین بهتر است به جای دوباره خواندن دروس به مرور آن ها بپزدازید. همچنین به دلیل اینکه شما به دفعات خلاصه نویسی های خود را مرور کرده و فقط برخی قسمت ها را دوباره می خوانید، سرعت مرورتان بالاتر خواهد رفت.

بنابراین در این بازه زمانی،حتما مرورهای خود را انجام دهید تا بتوانید با شناسایی دقیق نقاط فراموشی خود و تثبیت قسمت های فراموش نشده، اطلاعات را به حافظه بلندمدت خود منتقل کنید تا در آزمون سراسری بتوانید با سرعت عمل بالایی به سوالات پاسخ دهید و نتیجه دلخواه خود را کسب نمایید.

6 سال قبل  

تعداد مشاهده 257