سلام، چطور ميشه درسهاي ضعيف رو قوي كرد؟


سلام، چطور ميشه درسهاي ضعيف رو قوي كرد؟

سلام

١- در حال حاضر وظيفه شما بايد پيدا كردن علل عدم نتیجه گیری خود باشد. براي مثال اگر علت عدم نتیجه گیری شما به دلیل عدم مطالعه کافی است، باید ساعت مطالعه و تعداد تست هر درس خود را یادداشت کرده و سعی کنید هر روز این مقدار را نسبت به روز قبل افزایش دهید(حدود ٢٠٪‏) تا بتوانید به ساعت مطالعه و تعداد تست مورد نظر خود برسید.

٢-  در صورتيكه عدم تسلط علت عدم نتيجه گيري شما است، باید تعداد تست های آموزشی خود را افزایش دهید،تا بتوانید در آزمون های آزمایشی به تسلط برسید، باید برای تکمیل یادگیری های خود تست آموزشی بزنید و فقط از مطالعه برای یادگیری استفاده نکنید. همچنین سعی کنید در دروس اخحتصاصی بیشتر حجم واحد مطالعاتی خود را به تست زدن احتصاص دهید و سعي كنيد در دروس تمريني مانند رياضي راه حل را تا انتها پيش ببريد تا بتوانید به تسلط خوبی دست پیدا کنید.

٣- آزمون آزمايشي خود را در منزل و بدون نظر گرفتن زمان برگزار نماييد و در صورتيكه اختلاف زيادي بين درصدهاي آزمون و منزل مشاهده شود،نشانگر اين است كه بايد حتما تست زماندار بزنيد.

٤- اگر علت عدم پاسخگويي به سؤالات در آزمون، معلومات است، پیشنهاد می شود از ابزاهای کمک آموزشی مناسب (نظیر کتاب تست و یا کلاس) استفاده نمایید تا مدت زمان یادگیری مباحث کاهش یابد و بتوانید برای تکمیل آموخته های خود از تست زنی به شیوه آموزشی استفاده کنید.

٥- بی دقتی نيز مي تواند سبب عدم نتيجه گيري شود، توصیه می شود لیست بی دقتی های خود را یادداشت کرده و روز قبل از آزمون آزمایشی، لیست را مرور کنید تا میزان بی دقتی های شما کاهش یابد.

٦- البته بسياري از راه كارها در كارنامه هاي مشاوره اي پس از هر آزمون در اختيار شما قرار خواهند گرفت.

بنابراین ابتدا علل عدم نتیجه گیری خود را بیابید و سعی کنید با اخذ بهترین تصمیم راهبردی برای هر درس، به تسلط خوبی در آزمون ها برسید. با استفاده از کارنامه های تحلیلی گزینه دو می توانید سطح علمی و روند پیشروی خود را مشاهده کرده و برای بهبود آن بکوشید.

7 سال قبل  

تعداد مشاهده 833