سلام، انقدر حواسم پرت ميشه كه أصلا نمي تونم درس بخونم. همش فكرم پيش درسهايي كه تا اينجا نخوندم.


سلام، انقدر حواسم پرت ميشه كه أصلا نمي تونم درس بخونم. همش فكرم پيش درسهايي كه تا اينجا نخوندم.

سلام

١- يكي از راه هاي مقابله با افكار مزاحم، مطالعه فعالانه است. برای این کار باید از مطالبی که مطالعه می کنید یادداشت برداری کنید. این کار سبب می شود بخشی از ذهن شما که به عوامل حواس پرتی می پردازد به یادداشت برداری مشغول شده و مطالعه با تمرکز بالاتری داشته باشید .

٢-براي اين كار مي توانيد سرعت مطالعه خود را کمی افزایش دهید.ابتدا سرعت فعلي خود را ثبت كنيد. (مثلا در يك واحد توانستم ٣ صفحه رياضي مطالعه كنم و ١٠ تست) و بعد تلاش كنيد سرعتتان را كمي( حدود ٢٠٪‏ ) افزايش دهيد. (مثلا تصميم بگيريد در يك واحد ٤ صفحه رياضي مطالعه كنيد و ١٥ تست بزنيد.)

٣- در هنگام مطالعه یک کاغذ در کنار خود دست خود قرار دهید و عوامل حواس پرتی و افکار مزاحم خود را در آن یادداشت نمایید تا بار ذهنی شما تخلیه شود.

٤- در حال حاضر دروس باقي مانده از آزمون هاي قيل را رها كنيد و ليستي از اين دروس تهيه كرده و براي آن ها بازه زماني مناسبي تعيين كنيد. براي مثال براي دروس باقي مانده پايه، دوران جمع بندي نوروز را تعيين نماييد. به اين صورت ذهن شما از نگراني ها رها خواهد شد.

بنابراين فعالانه مطالعه كرده و سعي كنيد با نوشتن افكار مزاحم و نگراني ها، ذهن خود را رها كرده تا بتوانيد يا تمركز بيشتري به مطالعه پرداخته و مطالعه با كيفيت بالاتري داشته باشيد.
 

6 سال قبل  

تعداد مشاهده 495