راهنمای «مشاوره هوشمند ارتقای رتبه»


راهنمای «مشاوره هوشمند ارتقای رتبه»

داوطلبان گرامی

 «مشاوره هوشمند ارتقای رتبه» و «سامانه تخمین رتبه» خدمت اختصاصی به داوطلبان کنکوری که در آزمون های آزمایشی سال تحصیلی 98-97 شرکت کرده اند می باشد که برای استفاده از آن می بایست با نام کاربری ای که هنگام ثبت نام در آزمون ها دریافت کرده اند وارد سایت شوند.

⛔️ این سامانه دسترسی عمومی نداشته و دانش آموزان سایر مقاطع و غیر شرکت کنندگان در آزمون ها امکان استفاده از آن را نخواهند داشت.⛔️

پس از ورود به سایت با مراجعه به سامانه تخمین رتبه و نمره، درصدهای خود را وارد نمایید و با انتخاب زیرگروه مورد نظر بر روی دکمه «محاسبه تخمین رتبه و نمره» کلیک نمایید.
 

 
  سامانه با توجه به درصد درس های شما، رتبه و نمره شما را در زیرگروه مورد نظر و مطابق با آزمون سراسری 97 محاسبه و نمایش می دهد. این روش دقیقاً مشابه فرمولی است که سازمان سنجش آموزش کشور در محاسبه تراز آزمون سراسری استفاده می کند.
 

 
  حال بر روی دکمه «مشاوره هوشمند ارتقای رتبه» کلیک نمایید تا بدانید با صرف وقت روی کدام دروس، نتیجه بهتری در آزمون سراسری بدست می آورید. همچنین میتوانید با کلیک بر روی دکمه «مشاهده رشته های قبولی» رشته / محل هایی که با توجه به رتبه زیرگروه مورد نظر امکان قبولی در آن ها دارید را مشاهده نمایید.


  «مشاوره هوشمند ارتقای رتبه» با توجه به درصدهای وارد شده ، درس ها را به ترتیب میزان تاثیرگذاری در رتبه زیرگروه مورد نظر شما نمایش می­ دهد. حال کافیست درس یا درس هایی که فکر می­کنید در آن­ها می توانید پیشرفت داشته باشید و درصد بهتری را کسب نمایید انتخاب نمایید.
 

 
  برای مثال داوطلب زبان و ادبیات فارسی و زیست شناسی را به عنوان دروسی که فکر می کند می تواند در آن درصد بهتری را کسب نماید انتخاب می نماید.
  پس از آن سامانه حدود رتبه هایی که با توجه به وضعیت فعلی داوطلب و درس ها انتخاب شده قابل کسب می باشد را محاسبه و جهت انتخاب نمایش می دهد که داوطلب می تواند یکی از آنها را انتخاب نماید.
 

 
  با انتخاب یکی از این حدود رتبه ها، سامانه مشاوره هوشمند ساده ترین و بهترین روش جهت ارتقاء به رتبه مورد نظر را پیشنهاد می دهد که مثلاً در حالت فوق سامانه پیشنهاد داده است که اگر 2 پاسخ صحیح بیشتر در درس زبان و ادبیات فارسی و 3 پاسخ صحیح بیشتر در درس زیست شناسی داشته باشید می توانید رتبه فعلی خود را به رتبه مورد نظر ارتقاء دهید .
 

 
  پس از این مرحله می توانید از طریق گزینه «با اعمال شرایط جدید چه رشته ای قبول می شوم؟» رشته محل هایی که احتمال قبولی در آن ها (با عمل به توصیه مشاوره هوشمند) دارید را مشاهده نمایید.
 

 

در انتها توصیه میکنیم با استفاده از سامانه «مشاوره هوشمند ارتقای رتبه»،

از فرصت باقیمانده تا آزمون سراسری به صورت هوشمندانه استفاده کنید.

 

 

دسترسی به سامانه "تخمین رتبه" و "مشاوره هوشمند ارتقای رتبه"


نظرسنجی سامانه مشاوره هوشمند ارتقای رتبه

3 ماه قبل  

تعداد مشاهده 29386